0

sdílení

Las Vegas již funguje čistě na solární energii

Linda Cebrová / 30. prosince 2016 / Zajímavosti

Las Vegas je momentálně největším městem v USA, které pohánějí výhradně obnovitelné zdroje energie.

 

Město Las Vegas dosáhlo minulý týden významného milníku. Stalo se to i díky spuštění solární elektrárny na okraji Boulder City v Nevadě. Solární panely v elektrárně s názvem Solar 1 poskytují 100% komunální energie pro veřejné budovy, kromě obytných a obchodních domů.

Jsem ráda, že právě Las Vegas se může pochlubit tím, že je jedním z mála měst, které fungují čistě na energii ze zeleného zdroje,“  uvedla starostka Las Vegas, Carolyn Goodman.

vegas
zdroj fotografie: shushi168.com

Městští úředníci pracovali na tomto cíli již od roku 2008, kdy město poprvé přešlo na obnovitelné zdroje energie. Od té doby se městu podařilo ušetřit ročně kolem 5 milionů dolarů. Tato částka by se po roce 2017 měla ještě zvýšit, neboť Las Vegas začne koncem roku 2017 využívat i energii z Hooverovy přehrady.

Las Vegas je nyní dobrým příkladem ostatním městům, která mají stejný cíl. Sierra Club – organizace zabývající se životním prostředím se sídlem v New Yorku – již eviduje několik ambiciózních závazků ze strany měst, která chtějí v budoucnu fungovat čistě na obnovitelných zdrojích energie. Patří mezi ně například East Hampton, New York, Georgetown, Texas a San Francisco.

veg3
zdroj fotografie: shushi168.com

Nově zvolený prezident Donald Trump si hrozbu klimatických změn nepřipouští. Věří také, že odklon od fosilních paliv je zbytečností a příliš mnoho Američanů by přišlo o svá pracovní místa. Nicméně faktem zůstává, že závazek o snahu udržitelnější budoucnosti může vytvořit nezanedbatelný počet pracovních míst. 48 starostů amerických měst se proto rozhodlo poslat budoucímu prezidentovi Donaldu Trumpovi otevřený dopis a vysvětlit, proč jsou obnovitelné zdroje energie tak důležité.

Podle dostupných údajů zaměstnanost v solárním odvětí od roku 2013 neustále roste. Solární průmysl je momentálně schopen vytvářet několika násobný růst zaměstnanosti ve Spojených státech amerických. Bez ohledu na to, co říkají popírači klimatických změn. Představitelé velkých měst se neplánují vzdát realizace ekologičtějších a čistších změn ve svých městech. „Když řekneme, že se něco stane, tak uděláme vše pro to, aby to tak bylo, nemůžeme se zastavit hned při prvním negativním názoru.“ – Řekla starostka Carolyn Goodman.

zdroj: huffingtonpost.com zdroj titulní fotografie: shushi168.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]