Koupí Apple Teslu nebo Netflix?

Kristína Vavrová / 4. května 2017 / Business

zdroj: wired.com/vnexpress.net

Společnost zřejmě bude mít k dispozici celkem pěkný balík peněz a přemýšlí, co s ním.

Apple, který je známý pro své efektivní a ekonomické hospodaření, již několik let shromažďuje hotovost a zhodnocuje ji. V prosinci minulého roku uzavřeli účty na hranici 246 miliard dolarů a první 3 měsíce roku 2017 rostl Apple tempem 3,6 milionů dolarů za hodinu. Právě tento týden Apple uzavírá další čtvrtletí, při kterém by se jeho finanční rezervy měly vyšplhat nad neuvěřitelných 250 miliard dolarů.

zdroj: pexels.com

A proč vlastně nepoužívají své úspory? Hlavním důvodem jsou bankovní účty v daňových rájích mimo USA. Proto už prezident USA, Donald Trump, zvažuje, aby se při podobných situacích umožnilo byznysům jednorázové převedení finančních prostředků do USA bez nutnosti zdanění.

zdroj: pinterest.com

Pokud by se to stalo skutečností, Apple by měl k dispozici dost velký balík peněz, který by mohl využít na akvizice. Například takový Netflix, který nedávno překročil 100 milionů uživatelů, má tržní hodnotu 65 miliard dolarů. Ani Tesla by nedělala problémy, ta stojí „jen“ 51 miliard dolarů. Obě tyto firmy jsou pro Apple zajímavé a mohl by díky nim ovládnout buď trh s mediálním obsahem, nebo ten s automobily – je totiž vysoce pravděpodobné, že Apple již nyní pracuje na vlastním auto-systému. Toto všechno jsou však stále jen dohady protože ani jedna ze stran ještě nic oficiálně nepotvrdila.

zdroj: pinterest.com

Vzhledem k tomuto faktu fakt zůstává pro Apple zatím největší akvizicí jiné společnosti výrobce sluchátek Beats, kterou koupil za 3 miliardy dolarů. Samozřejmě produkty Dr. Dre jsou již plně integrované a kompatibilní s Apple produkty.

zdroj: czechcrunch.cz

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]