0

sdílení

Konec hledání parkovacího místa. Znáš Zaparkujto?

/ 15. listopadu 2016 / Startupy

Míváš problém s hledáním parkovacího místa? V přeplněném městě pomůže aplikace ostravských vývojářů Zaparkujto. Ta spatřila světlo světa na jaře 2016 a dokáže bezradného řidiče navést k nejbližšímu parkovacímu místu, to zarezervovat či případně zaplatit a rezervaci prodloužit. Zaparkujto se navíc díky své myšlence dostala do akceleračního programu TietoNerds.

Zaparkujto v akceleračním programu

Nápad na aplikaci Zaparkujto vznikl v hlavách ostravských vývojářů, kteří se scházení v Impact Hub Ostrava a zde společně vyvíjejí. Aplikace je čerstvou záležitostí, je k dispozici od jara tohoto roku a  stihla se také dostat do akceleračního programu TietoNerds. Tento akcelerační program se na 90 dní otevřel 15. září 2016 v Ostravě a pomáhá začínajícím podnikatelům a startupům získat pomoc a podporu z řad odborníků a ostřílených podnikatelů. Jak název sám napovídá, za projektem stojí skandinávská IT společnost Tieto, která v Ostravě zaměstnává přes 2 000 odborníků.

Cílem programu je zprostředkovat startupům investora, zákazníky nebo obchodní partnery, program dává příležitost otestovat svůj nápad a rychle ho nastartovat. Program TietoNerds organizuje společně s odborníky z Impact Hub Ostrava, který jen v Ostravě podporuje přes 200 startupistů, freelancerů a podnikatelů.

zaparkujto týmzdroj: web zaparkujto.cz

Kolik práce stojí za vývojem aplikace a jak vnímají svou účast v akceleračním programu, jsme se zeptali Project Managera Zaparkujto Martina Matouška: „Děláme na tom furt. Když už si člověk myslí, že odpočívá, tak se zničehonic ve čtyři ráno probudí s nápadem. A přece ho nenecháte jen tak odplout. Prostě vstanete a napíšete důležitý email. Prostě posun kupředu musí být. A tak je to pro nás zábava, která nás provází každý den od rána do večera. Koho potkáme, tak se nám snaží pomoct. Ať už je to rodina, kamarádi anebo celá Hubí komunita. A je až neuvěřitelné, do jaké míry se nám otevřeli v Tietu. Tieto je sice korporace, ale prostě fajná, ostravská.“

náhled aplikace Zaparkujto
zdroj: web ceskeapps.cz


Aplikace Zaparkujto jako navigátor českých řidičů

Jak vlastně aplikace funguje? Zaparkujto pomůže každému řidiči v boji o parkovací místo, kterých je hlavně v městech velký nedostatek. Místo bloudění ulicemi a hledání stačí nainstalovat appku. Ta řidiče naviguje na nejbližší možné parkoviště. Své služby nabízí myšlenka Zaparkujto nejen řidičům, ale také městům, kterým slibuje snížení nákladů na provozu řízeného parkování.

Jak si aplikaci stáhnout?

Appku si jednoduše a zdarma stáhneš na mobilní zařízení systému Android a iOS. Pro systém Windows není bohužel aplikace zatím k dispozici. Když zjistíš, že se na parkovacím místě zdržíš déle, než máš parkovačku, stačí rezervaci prodloužit.  Platbu vyřešíš taky díky apce. Nápad je alternativou k parkovacím kotoučům a informuje tě taky o parkovacích místech pro zdravotně postižené. A na čem vývojáři ze Zaparkujto zrovna pracují? Zrovna makáme na demo projektu, abychom všem ukázali, že jsme prostě nejlepší“, uzavírá Martin Matoušek. My přejeme hodně štěstí.

zdroj: zaparkujto.cz, zdroj titulní fotografie: startupjobs.cz

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]