0

sdílení

Kolo s rekordně dlouhým dojezdem

Juraj Butko / 10. listopadu 2016 / Zajímavosti

Hledáš elektrické kolo a jedinou prioritou je dojezd? Tady je odpověď.

 

Společnost Rimac dala světu jeden z nejvýkonnějších elektrických super sporťáků – Rimac Concept One. Nyní přichází s dalším zajímavým projektem Greyp Bikes, který má také ambice řadit se mezi špičku ve svém segmentu.

Toto elektrické kolo hned na první pohled zaujme svým provedením s výrazným trupem, ve kterém se ukrývá mnoho z jeho magie. Model G12S je vybaven baterií, která spotřebuje na jedno nabití 1,5 kWh, plné dobití trvá 80 minut a maximálku má na úrovni 70 km/h. Za to dostaneš až 120 km dojezdu. O něco pomalejší model G12H nabízí dokonce maximální dojezd 240 km. S tím se už opravdu dá jet do lesa, ale co víc, zvládne to pravděpodobně i cestu zpět.

foto: Greyp Bikes

Na první pohled je také jasné, že patří mezi odolnější stroje. Odpružená konstrukce dává možnost užít si jízdu v ne zrovna ideálních podmínkách. Dolů kopcem to většinou jde snadno a do kopce už teď vlastně také. Navíc i pohodlně, bez zbytečných obav o dojezd k elektrické zásuvce. Nabíjení trvá 80 minut. Je třeba zároveň uvést, že podle platné legislativy každý bike, který dosahuje rychlosti přes 25 km / h, je již podle zákona považován za malý elektrický moped. Proto bude dobré zjistit si předem, co bude obnášet jeho přihlašování.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku Greyp Bikesfoto: Greyp Bikes

Zmíněný dojezd otevírá nový způsob cyklo turistiky, dává jí zajímavý rozměr. Klidně můžeš jít bez obav na celodenní cyklotúru. Pro lidi, kteří se rádi celé dny toulají, je to jako stvořené. Významným faktorem jistě bude pro mnohé lidi jeho cena. Provedení je opravdu špičkové, jak se dá od Rimac projektu čekat. Pokud to myslíš vážně, připrav se na částku kolem 9000 dolarů (cca 219 tisíc Kč).

Zdroj: Greyp Bikes , zdroj titulní fotografie: Greyp Bikes
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]