Knihovna, která tě svým geometrickým designem zcela pohltí

Miroslav Lukáč / 18. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: anagrama.com

Pokud miluješ knihy a stále upřednostňuješ pocit držet vytištěnou knihu v ruce a atmosféru, kterou ti dokáží poskytnout jedině prostory knihovny, je pro tebe tao knihovna jako stvořená. S radostí bychom něco podobného uvítali i u nás.

Možnost ponořit se do oblíbené knihy je díky této knihovně opět snadnější. Mexická designérská firma Anagrama vypracovala ve spolupráci s firmou Artiplano developerský projekt pro klidné a ničím nerušené čtení. Výsledkem je úžasný geometrický knihami obklopený prostor, který dokonale eliminuje jakékoliv rozptýlení a ty máš možnost číst v naprostém klidu.

zdroj foto: anagrama.com

Police, na nichž jsou rafinovaně uloženy knihy, které jsou na prodej, vytvářejí geometricky dokonalý pohled. Sklon místnosti umožňuje návštěvníkům kráčet nahoru a dolů vedle dřevěných polic a slouží jako pohodlné sezení pro čtenáře.

zdroj foto: anagrama.com

Podle Roberta Trevino, partnera a vedoucího architekta společnosti Anagrama, jsou prostory navrženy tak, aby poskytly co největší komfort při čtení a potlačily všechna rozptýlení. „Záměrem bylo navodit pocit separace od okolního světa. Jen ty, kniha a k tomu fantastické prostory – to vytváří úžasný zážitek ze čtení.“

zdroj foto: anagrama.com

zdroj:  inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]