Kilamba je město pro půl milionu obyvatel v Angole, kterému však chybí to podstatné

/ 19. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: iliketowastemytime.com

Nová Cidade de Kilamba, zjednodušeně Kilamba, je situována asi 30 km od Luandy, hlavního města Angoly. Svou pozornost poutá tím, že je zatím skoro úplně opuštěná.

Kilamba byla postavena čínskou firmou CITIC pro zhruba 500 tisíc obyvatel. Toto město sestává z více než 750 bloků apartmánů, 100 komerčních prostor, 240 obchodů a asi 18 škol. Její cena se vyšplhala na 3,5 miliardy USD, kterou Angola splatila výměnou za ropu. Dokončena byla v červenci 2012, ale následující rok byla zcela opuštěna kvůli složité dostupnosti hypotečních úvěrů.

Foto: iliketowastemytime.com

Foto: iliketowastemytime.com

V roce 2013 přijala vláda Angoly opatření, která umožnila získat finanční prostředky a dotace pro všechny zájemce o pronájem nebo koupi nemovitostí snadněji. Minimální náklady se snížily ze 125 tisíc na 70 tisíc dolarů, což způsobilo masivní poptávku po novém bydlení. I přestože administrativa dokáže zpracovat denně asi 1200 žádostí, vytvořily se rady, v nichž lidé čekali několik dní. Město duchů se proto zaplňuje tak rychle, jak to administrativa zvládne.

Foto: iliketowastemytime.com

Aby mohla Kilamba fungovat jako běžné město, potřebuje pro svou činnost mnoho pracovních míst v každém odvětví, protože disponuje i vlastními elektrárnami. Je to jedinečný způsob jak dodat práci mnohým nezaměstnaným.

Foto: iliketowastemytime.com

Aktuálně v Kilambě žije asi 80 tisíc obyvatel. Tento projekt představuje pro lidi Angoly více než nové město. Je to pro ně příležitost najít si práci a uniknout ze života v ghettech a nastartovat ekonomiku k lepšímu růstu.

 

zdroj: vedelisteze.sk

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]