0

sdílení

Khalil Rafati: Z narkomana milionářem

Simona Hanzelová / 25. října 2016 / Business

Ještě před třinácti lety se beznadějně protloukal životem – byl bezdomovcem závislým na heroinu, bez jediného světélka naděje. Bůh, vesmír, či jakkoliv to nazveš, s ním měl ale jiné plány a jeho život se otočil o sto osmdesát stupňů. Dnes je milionářem, který vlastní řetězec organických džusových barů a snaží se mezi lidi šířit lásku a zdravý životní styl.

 

Dnes 46letý Khalil Rafati, zakladatel džusového impéria Sunlife Organics, už jen vzpomíná na časy, kdy se ocitl na největším dně. Vše začalo, když s vidinou světlejší budoucnosti utekl ze svého rodného města do slunného Los Angeles, aby unikl sexuálnímu zneužívání. Tam však upadl do ještě většího zoufalství, ze kterého nebyla cesta zpět – začal prodávat drogy a on sám se stal nevyléčitelně závislým. Z tohoto nekonečného kolotoče plného drog se nakonec rozhodl vystoupit sám – úmyslně se předávkoval a téměř zemřel. Ani po úspěšném absolvování léčby se však necítil být sám sebou. Zvykl vykouřit i balíček cigaret denně, nezdravě se stravoval a trpěl depresemi a chronickou únavou.

k9Zdroj: static01.nyt.com

Vše se však od základů změnilo, když ho přítel zasvětil do kouzla organických šťáv a zdravého jídla. Výsledky se dostavily brzy a on se konečně cítil plný života jako ještě nikdy předtím. Zdravé jídlo s jeho tělem a duší udělalo hotový zázrak – všechny deprese, které ho dříve sužovaly, najednou zmizely a nahradila je chuť do života. Z narkomana závislého na tvrdých drogách se stal pozitivní člověk závislý na zdravém jídle a životním stylu. Příliv energie ho zcela pohltil a začal být posedlý vyhledáváním těch nejlepších organických potravin.

Experimentování s chutěmi ho zavedlo až do daleké Indie, Indonésie či Střední Ameriky. Všechny tyto exotické cesty ho jen utvrdily v tom, že to, co nám babičky říkávaly, je opravdu pravda – nejlepším lékem na všechno je sama matka příroda. Žádná západní medicína nenahradí to, co nám nabízí čerstvé ovoce a zelenina.
khalil2 Zdroj: koláž static01.nyt.com/hr0ah34zbrtz43ik40i9ko1c.wpengine.netdna-cdn.com

Aby i s ostatními sdílel zázrak, který zažil na vlastní kůži, otevřel v roce 2011 v kalifornském Malibu svou první provozovnu s jednoduchým cílem – milovat, léčit a inspirovat. Jeho vizí bylo nejen prodávat zdravé džusy, smoothies a saláty, ale také vytvořit jakési místo na pozvednutí duše, kde se lidé setkají a mezi sebou si popovídají bez smartphonů a sociálních sítí. Tak, jak to bývalo kdysi.

k11Zdroj: locallove805.com

Možná je to právě přívalem čisté a pozitivní energie, že před jeho provozem čekají dlouhé zástupy lidí, aby mohli dostat svůj Elixír života nebo Štěstí – jak Khalil své štavnaté nápoje pojmenoval. V současnosti má společnost Sunlife Organics otevřené dveře pro všechny nadšence vitamínových bomb už na šesti místech ve Spojených státech. Ve všech provozech Sunlife Organics pracují lidé s nelehkým osudem, kterým Khalil kromě stabilního zaměstnání nabídl něco, co on sám kdysi tak zoufale potřeboval – pomocnou ruku na nový začátek.

zdroj článku:  dailymail.co.uk zdroj titulní fotografie: koláž foodhealsnation.com/media.glassdoor.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]