0

sdílení

IKEA přichází s novou řadou produktů, které jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů

Simona Hanzelová / 23. listopadu 2016 / Business

Švédský gigant se rozhodl podpořit životní prostředí a přichází s novou řadou produktů, které jsou eko a stylové zároveň.

 

Udržitelné bydlení dostupné pro všechny. S touto vizí přišla švédská společnost IKEA, která uvedla  novou řadu „no waste“ produktů, které potěší nejen tvou peněženku, ale i naši planetu. Koupit si tak budeš moci například židle, vázy a kuchyňské linky vyrobené z recyklovaných materiálů. Díky těmto produktům bude tvůj domov nejen stylový, ale také přátelský k životnímu prostředí.

ikea-no-waste-kitchen-2-889x745

Pro ekologicky smýšlejícího člověka může být obtížné najít cenově dostupnou kuchyňskou linku, která by podporovala trvale udržitelný rozvoj. IKEA však přichází s kuchyňskou linkou KUNGS­BACKA. Dvířka této kuchyňské linky jsou až z 99,9% vyrobená za použití recyklovaných plastových lahví a dřeva. V IKEA věří, že takovým způsobem přispějí k tomu, aby lidé vnímali odpad jinak – jako materiál, který lze použít k výrobě nových a krásných věcí. Kuchyňská dvířka KUNGS­BACKA budou v prodeji již v únoru 2017.

ikea-no-waste-collection-chairs-889x592

Nová židle ODGER, která se na trh dostane také v únoru 2017, je ze 70% vyrobena z recyklovaného plastu a ze 30% z recyklovaného dřeva. Její design je výsledkem spolupráce se švédskými designéry Form Us With Love a židle mají elegantní skandinávský vzhled, aniž by jejich výrobou bylo nadměrně zatíženo životní prostředí. Navíc jsou dostupné v široké škále barev a dřevěných nátěrů tak, aby se hodily do každé domácnosti.

ikea-no-waste-ps-collection-vases-889x719

V IKEA si také uvědomili, že nedokonalé nebo poškozené výrobky již nemusí být vyhazovány jako odpad. Společnost se rozhodla, že sklo, ze kterého se vyrábějí skleněné výrobky, budou tavit a následně z něj vyrobí krásné vázy. Právě díky různým odstínům roztaveného skla je každá ručně foukaná váza absolutně unikátní. Váza je také součástí kolekce 2017, která se do prodejen dostane v únoru.

zdroj článku a fotografií:  inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]