Kdo je žena stojící po boku nově zvoleného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona?

Richard Vitkovský / 13. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: pictures.reuters.com

Volby ve Francii skončily. Vítězem se stal 39letý Emmanuel Macron, který se stane nejmladším prezidentem Francie. Oficiálně bude prezidentem od 14. května. Neméně pozornosti však poutá budoucí první dáma. Ta je totiž oproti svému manželovi ne mladší, jak to běžně bývá, ale o 25 let starší. Kdo je tato žena?

Brigitte Trogneux – takové je jméno budoucí první dámy. Její rodina patří k známým producentům čokolády ve francouzském městě Amiens. Společnost jí dělalo šest starších sourozenců. Na rozdíl od jiných partnerek prezidentských kandidátů v prezidentské kampani převzala aktivní roli a pomohla svému manželovi dotáhnout vše do vítězného konce.

Romance učitelky a žáka

Dnes 64letá Brigitte a 39letý Emmanuel tvoří stabilní pár mnoho desetiletí. Páreček se poprvé setkal na školní půdě – na soukromé jezuitské škole ve městě Amiens. Emmanuelovi bylo v té době pouze 15 let, ale ani to však nezabránilo přeskočení jiskry. Brigitte byla úplně okouzlena jeho inteligencí. V té době byla vdaná a měla tři děti se svým tehdejším manželem.

„Ať uděláš cokoliv, i tak se s tebou ožením,“ řekl Emmanuel své vyvolené, když mu bylo 17 let. A tento slib i dodržel.

prezident

zdroj fotografie: gettyimages.com

V roce 2006 se budoucí žena budoucího prezidenta Francie rozvedla se svým tehdejším manželem, bohatým bankéřem. A tak už nic nebránilo svatbě s bývalým žákem následující rok. Od té doby jsou nerozlučným párem. Vysoký věkový rozdíl vzbuzoval vždy nedůvěru, a tak lokální média měla o čem psát. Pár si z toho však těžkou hlavu nedělal. Oba se bez problémů ruku v ruce a s úsměvy na tvářích předváděli na veřejnosti.

Dvojice momentálně žije v obci Le Touquet u městečka Boulogne na severu Francie. Jelikož oba milují Velkou Británii, každoročně ji navštěvují. Rádi se toulají, v oblibě mají chůzi a dlouhé procházky po Londýně a mluvení s lidmi. Kromě toho jsou i vášnivými lyžaři. První dáma se asi jako každá žena ráda pěkně oblékne. Pravidelně navštěvuje Pařížský týden módy, ale tentokrát se rozhodla podpořit manžela a oželet módní přehlídky, což je velká oběť.

Novinářka a autorka životopisů Anne Fulda zjistila, že prezident měl pouze jednu přítelkyni v jeho věku, a to byl i jeho jediný vztah před osudovou láskou. Brigitte je nejen jeho manželkou, ale i mentorkou. Sám budoucí prezident se nechal slyšet, že bez ní by se nedostal tam, kde je teď.

Vypadá to tak, že nová první dáma Francie nebude v pozadí, jak to bývá zvykem u prvních dam, ale bude se aktivně podílet na řízení země. Zároveň se předpokládá, že vzdělávání a práce se znevýhodněnými a autistickými dětmi budou její hlavní prioritou.

Zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]