0

sdílení

Kam vycestovat za dobrodružstvím? Tyto kouzelné destinace budou letos hot

Marianna Mikešová / 17. února 2017 / Zajímavosti

V dnešním globalizovaném a technologickém světě není problém cestovat do kteréhokoliv kouta Země. Zároveň se však svět točí stále jaksi rychleji a rychleji a vše se mění. Přinášíme ti proto seznam 10 úžasných míst, do kterých se vyplatí vycestovat v roce 2017, protože už možná nikdy nebudou stejná.

 

V okruhu tvých známých se nepochybně nachází někdo, kdo za poslední dva roky navštívil Thajsko či Bali. Jsou to nepochybně nádherné tropické ráje, které se však propadly do kategorie mainstreamu. Co takhle zkusit letos něco úplně jiného? Z následujícího seznamu si určitě vybereš a navíc získáš tipy, kdy se do které oblasti vyplatí vycestovat.

Srí Lanka

Maličký tropický ráj na ostrově Cejlon v Indickém oceánu, který svými krásami dokáže zastínit i větší a známější sousední Indii. Ve zdejším Národním parku Yala můžeš pozorovat leopardy ve volné přírodě, projet se na slonech či plavit po lotosovém jezeře. Kromě toho zde můžeš vidět starověké ruiny, které konkurují i chrámovému komplexu Ankor Vat v Kambodži. Žijí zde přátelští domorodci a top zážitkem je nepochybně možnost spatřit plejtváka obrovského a křídlatého na jižním pobřeží.

Foto: huffingtonpost.ca

Divíš se, proč Srí Lanka není na top listu cestovatelských destinací? Zřejmě se k tomu přičinil nedostatek luxusních hotelových možností. Mnozí však již zvětřili díru na trhu a snaží se ji vyplnit, proto je pravděpodobné, že Srí Lanka nezůstane neposkvrněnou dlouho. Vycestovat se vyplatí celoročně, ale nejvíce v zimních měsících. Snaž se však vyhnout červnu či červenci, kdy v zemi nastává období dlouhotrvajících dešťů.

Foto:  shantitravelsrilanka.wordpress.com

Finsko

Ze severských zemí je Finsko zřejmě nejméně populární a často zastíněné sousedním Norskem či Švédskem. Jde však o skutečně impozantní zemi -  zemi jezer, saun, chatek, běžkování, žitného chleba či panenské přírody . Finové jsou známí jako uzavřenější lidé, ale jsou velmi spjati s přírodou. Hlavní město Helsinky je neskutečně energické se zajímavou architekturou.

Foto: visithelsinki.fi

Opravdový poklad však leží v severní části Finska -  v Laponsku , které je doslova polárnickou zemí jako z pohádky. Snad nic nepřekoná pohled na magickou polární záři, možná jen krmení zdejších sobů a jízda v psím zápřahu. :) Určitě stojí za to navštívit Northern Lights Village , kde se dá jedinečný přírodní úkaz pozorovat až 200 krát v roce. Vycestovat se vyplatí v červnu kvůli zajímavým festivalům nebo v červenci, kdy slunce nezachází ani v noci. Zima je zde kouzelná, ale je třeba počítat s velmi nízkými teplotami a tmavými dny.

Foto: auroravillage.com

Myanmar

Tato úžasná asijská země otevřela své hranice až v roce 2012 a okamžitě se tak vystřelila na vrchol cestovatelských destinací. Dnes však dosáhla bodu, kdy je pro cestovatele ještě zajímavější s lepší turistickou infrastrukturou a  romantickými historickými městy a jedinečnými buddhistickými chrámy . Věci, které jsou pro nás běžné, byly v Myanmaru dlouho nepředstavitelné. Dnes už se zde však televize, mobily, bankomaty či přístup k internetu pomalu stávají běžnými.

Foto: scibasku.com

Nabídka hotelů roste a z mnoha maličkých penzionů a Bead and Breakfast se stávají stylové hotely. Změna visí ve vzduchu a  zlaté turistické časy autentického Myanmaru mohou být brzy pryč. Vždyť již v minulosti země několikrát radikálně změnila svou podobu. Minimálně chutná tradiční kuchyně s vlivy z Thajska, Indie a Číny určitě zůstane stejná. Ideální je vycestovat od října do března. V ostatních měsících je velké horko a přicházejí monzuny.

Foto: lonelyplanet.com

Malta

Tento divoký ostrov ve Středozemním moři se stává velkým trendem, částečně i díky tomu, že hlavní město Valletta se má v roce 2018 stát Hlavním evropským městem kultury. Opuštěné barokní domy ve městě se rychle stávají zajímavou komoditou. Několik památek jako Budova městského parlamentu a Městská Brána bylo zrenovováno architektem Renzo Piano. Další významný architekt Chris Briffa mění nudné domy na bary a restaurace.

Foto: acmphotography.com

Malta se v našich končinách proslavila například díky nabídce jazykových kurzů či prací ve zdejších hotelích a zařízeních, protože kromě maltštiny je oficiálním jazykem i angličtina . Země tě okouzlí přírodou, překrásnými plážemi a azurovou vodou, bohatou architekturou , ale už jen procházení se po magických uličkách kteréhokoliv města je zážitkem. Vyplatí se navštívit je v jarních měsících mimo hlavní sezónu.

Foto: clickstay.com

Rwanda

Africká země, kterou nechvalně proslavila tamní genocida v roce 1994. Nabízí však mnoho přírodních krás, národních parků a safari, ve kterých můžeš pozorovat mnoho divokých afrických zvířat, mimo jiné unikátní horské gorily v parku National des Volcanos . Atraktivní je okolí jezera Kivu s krásnými plážemi a výhledem na vulkány. Tato africká země patří mezi nejchudší a je odkázána na mezinárodní pomoc.

Foto: naturalworldsafaris.com

Rwanda se však v posledních letech proslavila jako producent kvalitní výběrové kávy. Do Rwandy proto přichází stále více nadšenců zajímajících se právě o tuto její stránku. Navzdory tvrdému vojenskému režimu v zemi je turismus pro Rwandu nesmírně důležitý. Ve skutečnosti je jednou z nejbezpečnějších a nejrychleji se rozvíjejících afrických zemí. Ideální je vycestovat od prosince do února.

Foto:  alliancemagazine.org

Hamburg

Město známé i jako Benátky severu má novou atrakci – unikátní koncertní halu Elbphilharmonie , která je skutečně klenotem moderní architektury. Luxusní komplex vyrostl ze starého cihlového skladu na okraji historického přístavu a svou monumentalitou přitáhne pohled každého široko daleko. Vyplatí se navštívit atrakci Miniature Wunderland či náměstí se sochou skupiny Beatles .

Foto: pinterest.com/Maxim Schulz

Hamburg nepatří mezi nejnavštěvovanější evropská města a stále žije ve stínu metropolitního Berlína, ale má toho hodně co nabídnout. Už jen unikátní atmosféra města, které žije přístavem , a je charakteristické romantickými doky, cihlovou architekturou, kavárničkami a všudypřítomnou historií. Zajímavé je také, že v Hamburku najdeš více než 2 000 mostů, což je důkazem, že přirovnání k Benátkám je opodstatněné. Blízkost moře pocítíš i na pravidelných rybích trzích . Vycestovat můžeš po celý rok.

Foto: wall.alphacoders.com

Toronto

Největší kanadské město je ve světě známé zejména díky skvělé gastronomické scéně , množství zeleně a stává se jedním z nejrychleji rostoucích měst kontinentu. Přesto, že kolem něj není takový „hype“ jako kolem New Yorku či Los Angeles, toto město dýchá velmi zajímavou atmosférou. Je velmi dynamické, moderní a možná tomu neuvěříš, ale extrémně multikulturní . Můžeš zde slyšet až 140 jazyků .

Foto: nytimes.com

V Torontu najdeš jedinečnou kombinaci historie a moderny. Za návštěvu stojí městská historická část lihovaru a určitě by bylo hříchem vynechat  Hokejovou síň slávy . Toronto je známé množstvím obrovských nákupních center a dominantní věží CN Tower se skvělým výhledem na město. Komerční, ale i tak skvělou zábavu, můžeš zažít v zábavním parku Canada Wonderland. Nejzajímavějším přírodním úkazem je jezero Ontario. 

Foto: kingbluecondos.com
Zdroj článku:  bloomberg.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]