0

sdílení

Kalifornie se oficiálně stala prvním státem USA, který zakázal igelitové tašky

Martina Ditrichová / 15. listopadu 2016 / Zajímavosti

Už před referendem byly tašky zakázány v nadpoloviční většině měst. Občané sami rozhodli o tom, že chtějí být přátelští k životnímu prostředí v celém státě, a to i přes obrovskou antikampaň.

 

Těsná nadpoloviční většina Kaliforňanů – 51,97% – zapsala Kalifornii do historie jako první zemi bez igelitových sáčků. To i navzdory kampani za více než 5 a půl milionu eur sponzorovanou zahraničními výrobci.

Kalifornští voliči se postavili proti klamavé multimiliónové kampani zahraničních výrobců,“ řekl místopředseda kampaně proti odpadu (CAW) Mark Murray. „Je to významné vítězství pro životní prostředí, které bude znamenat okamžitou eliminaci 25 milionů plastových sáčků, které Kalifornii znečišťují na denní bázi, což ohrožuje volně žijící zvířata.“

O rozhodnutí se již spekulovalo delší dobu poté, co byly zakázány plastové sáčky v celém San Francisku v roce 2007 a většina měst ve státě tento příklad následovala.

plastic-bag-waste-1020x610zdroj: inhabitat.com

Americká Progressive Bag Alliance vedla opoziční kampaň tvrdíc, že ​​nový zákon vezme občanům tisíce pracovních míst a bude to obyvatele stát stovky dolarů ročně. Voliče podpoří Fond životního prostředí vytvořený z 10 centového poplatku z prodeje látek a dalších alternativních tašek.

Tato grafika ti vysvětlí, proč jsou igelitové tašky pro naši planetu nebezpečné:

how-convenience-is-killing-our-planet
zdroj: inhabitat.com  zdroj titulní fotografie: trueactivist.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]