0

sdílení

JIC podpořilo další trojici ambiciózních český projektů

/ 5. října 2016 / Startupy

Jihomoravské inovační centrum (JIC), které podporuje nadané lidi ve vytváření a rozvoji firem, vybralo v rámci šestiměsíčního programu JIC MASTER trojici ambiciózních projektů, které se nyní mohou těšit z podpory nadaných odborníků a expertů.

 

Nežli se seznámíte s vybranými projekty, měli byste vědět, že JIC MASTER je určen firmám s prvními platícími zákazníky, které chtějí připravit růst na zahraniční trhy. Zájemci o vstup do tohoto programu se mohou hlásit prostřednictvím přihlášky do 31. prosince 2016.

Bez na´zvu-1

Více o vybraných firmách:

DatamaticDatamatic je platforma pro tvorbu a publikaci profesionálních interaktivních datových vizualizací. „To vyžaduje zkušené vývojáře a designery. Pro neprogramující novináře neexistuje vhodný nástroj pro publikaci vizualizací v newswire prostředí, který by umožňoval automatický datový import, stylování a překlad. Naše mise je demokratizovat publikaci datových vizualizací, podobně jako WordPress demokratizoval publikaci webových stránek,“ uvádí zakladatel projektu Jaroslav Benc. S konzultanty JIC MASTER by rád dal dohromady plánovaný marketplace a obchodní model své aplikace.

GreyCortex – GreyCortex je detailní a intuitivní nástroj pro analýzu chování sítě a odhalení rizik v ICT infrastruktuře organizací. „Do bezpečnostní analýzy a monitoringu síťového provozu zapojujeme pokročilou umělou inteligenci a strojové učení, jsme tedy schopni rozpoznat nové typy útoků, zdroje úniku dat, a další hrozby, kterým zákazníci čelí zvnějšku či zevnitř svého prostředí. Díky tomu minimalizujeme množství času, které nad problematikou ICT bezpečnosti musí trávit firemní ajťák a lidé z jeho týmu,“ zdůrazňuje ředitel společnosti Petr Chaloupka. GreyCortex zformoval tým, který vyvíjel produkt Threat Intelligence ve společnosti TrustPort. Po odkoupení produktu od TrustPortu a získání investice od společnosti Y Soft chce od JIC MASTER pomoci s globálním růstem.

Bastl Instruments – Bastl Instruments vyvíjí a ručně vyrábí syntezátory, efektové procesory a bicí automaty. Veškeré komponenty pocházejí z Brna a okolí, výsledné elektronické nástroje používá komunita hudebníků a producentů po celém světě. „Oblast elektronické hudby nabízí velký prostor pro inovaci. Ne až tak technologickou, ale konceptuální, tedy v rovině toho, jak se nad ní přemýšlí, jak se do sebe v nástrojích zapojují jednotlivé obvody, jak se ovládají, zkrátka jak se na ně hraje,“ vysvětluje zakladatel projektu Ondřej Merta. V JIC MASTER by si přáli své podnikání založené více na entuziasmu zprofesionalizovat.

zdroj informací: tisková zpráva, zdroj obrázku v článku: brno.cz, zdroj úvodního obrázku: theheureka.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]