0

sdílení

Jestli máš tyto příznaky, tvoje diagnóza je kreativita

Henrieta Balázsová / 16. února 2017 / Zajímavosti

Pokud tě tento článek zaujal už jen kvůli svému názvu, je vysoce pravděpodobné, že jí trpíš také. Někdy obrovský dar, někdy prokletí. Kreativita.

 

Máš vysoké nároky

Jsi náročný. Ať se to týká hudby, literatury, filmu či cestování. Dáváš ze sebe hodně a hodně také potřebuješ přijímat. Jednoduše víš, co je dobré.

creativityZdroj: travislinares.com

Přijal jsi génia v sobě

Budeš raději autentický, než populární. Zůstat sám sebou, bez kompromisů – to je tvá definice úspěchu, se kterou však nemusí vždy všichni souhlasit. Géniovi v tobě je to jedno.

Nápady přicházejí v cyklech

Znáš to. Máš skvělý týden, desítky nápadů, že ani nevíš, na kterém začít pracovat nejdříve. Nové inspirace se k tobě neustále hrnou, až najednou … Ticho. Nic. Nepřichází žádný nový nápad, žádná inspirace. Bez ohledu na to, jestli to trvá několik dní nebo týdnů, věř tomu, že je to naprosto v pořádku a je to přirozené. Využij „období sucha“ na relax a načerpání nových sil.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim creative manfoto: favim.com

Nemáš rád dlouhodobé úkoly

Nejlépe se ti pracuje s pocitem prvotního okouzlení a nadchnutí – to je ten moment, kdy je kreativita nejvyšší. Jak slábne, pracuje se ti těžko. Proto máš nejraději krátkodobé, ale náročné úkoly, které jsou pro tebe výzvou.

Věříš v sílu atmosféry

Jednoduše máš místa, kde se ti tvoří neobyčejně dobře. Ať je to tvůj pracovní koutek, kavárna nebo kupé ve vlaku – bez notebooku a notesu se zde neobejdeš.

Můžeš mít problémy s autoritami

Pokud jsi zatím neměl štěstí na práci a pracuješ někde, kde kreativita neprošla ani kolem, s vedením pravděpodobně nevycházíš nejlépe. Žijete v odlišných světech a ty bys raději pochodoval v rytmu vlastního bubnu.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim creativity hipster manfoto: pinterest.com

Sám sobě jsi největším kritikem

Nepříliš často se vracíš ke svým starším výtvorům. Vidíš v nich desítky věcí, které jsi měl udělat jinak a lépe. Neustále vidíš ve všem prostor pro zlepšení a zdokonalení.

Jsi noční pták

Pravděpodobně ti je důvěrně známá situace, kdy celý den „přežíváš“ a pak to přijde. Zpravidla v době, kdy si ostatní lidé lehají do postele. Tok neuvěřitelných nápadů a myšlenek, se kterými prostě musíš okamžitě pracovat, jelikož do dalšího rána by jejich síla byla slabší.

Tvá koncentrace je velmi intenzivní

Když tvoříš, potřebuješ se na svou práci soustředit na 100%. Z pojmů open space office a multi-tasking ti běhá mráz po zádech. Výzkumy tvrdí, že za každé 20 sekundové přerušení kreativní práce potřebuješ až 20 minut, aby ses dostal tam, kde jsi byl.

Dnes již několik medicínských i psychologických studií potvrzuje, že kreativní člověk jedná a přemýšlí jinak, než ostatní lidé. Pokud žiješ s někým, pro koho je kreativita životním stylem, může se ti zdát, že žije v jiném světě. Pravda je taková, že se ti to nezdá. Nezměníš ho, snaž se ho jen pochopit a nahlédni do jeho světa. Je opravdu kouzelný.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim night manfoto: favim.com

Poslední slova přenechám géniovi Albertu Einsteinovi: „Kreativita je inteligence, která se baví“ .

Zdroj: lifehack.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]