0

sdílení

Jedna hodina po práci ti může změnit celý život

Simona Hanzelová / 12. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Co děláš, když přijdeš domů z práce? Možná ani netušíš, jak důležité to je pro tvou budoucí kariéru.

 

Celý den jsi několik hodin tvrdě pracoval a na konci dne se cítíš zcela vyčerpaný a bez energie. Dnes, tak jako i všechny ostatní dny, si uděláš povalečský večer před televizí, podíváš se na svůj oblíbený seriál nebo strávíš hodiny na sociálních sítích, jen proto, aby ses odreagoval.

Nepřijde ti to trochu pochmurné? Ty přece nejsi odkázán na to, abys každý večer zabíjel čas před televizí nebo trčel na Facebooku či Instagramu. Ve skutečnosti můžeš svůj volný čas využít i produktivně, což zlepší nejen tvůj pracovní, ale i osobní život.

man-business-textingzdroj: d1y9r4an39cp7l.cloudfront.net

Co se stane, když jednu hodinu po práci využiješ produktivně

Za prvé: Pokud si po práci ušetříš byť jen jednu hodinu na něco, co lze považovat za produktivní – ať už půjde o studium nového jazyka nebo lepení modelů letadel – budeš se cítit naplněný, a proto i šťastnější. To samozřejmě pozitivně ovlivní i tvůj pracovní výkon. Šťastný zaměstnanec je dobrý zaměstnanec, a dříve či později si toho všimne i tvůj šéf.

Za druhé: Během pracovní doby se asi sotva naučíš nový jazyk nebo přečteš knihu. Nejenže budeš neustále rozptýlený, ale poklesne i tvoje pracovní produktivita. Dokonce bychom to mohli nazvat flákáním se. Nicméně, po pracovní době si sám sobě šéfem. Můžeš si určit vlastní pravidla a svůj volný čas rozvrhnout tak, jak uznáš za vhodné. A přesně tento čas bys měl využít k dosahování svých cílů.

tumblr_ndludsyzzm1tlf9uco1_1280zdroj: 40.media.tumblr.com

Za třetí: I jedna hodina každý den může z dlouhodobého hlediska znamenat obrovský rozdíl. Například pokud studuješ nový jazyk alespoň jednu hodinu denně, po roce se všechen tento čas zužitkuje a ty pocítíš ohromný pokrok.

A konečně, vždy bys měl zvážit fakt, že možná tě jednoho dne někdo přijme do zaměstnání nebo tě povýší právě na základě toho, jak jsi trávil svůj volný čas. Nikdy nevíš, co z toho se ti v budoucnu bude hodit!

lazyzdroj: mystudycorner.net

Jaké problémy s sebou přináší nečinnost?

Co to vlastně nečinnost znamená? Inu, člověk, který má nečinný postoj k životu, nemůže očekávat, že se jeho život změní k lepšímu. To znamená – žádný pokrok, žádné cíle, žádná světlejší budoucnost. Někteří jsou spokojeni s tím, co mají. Ale pokud máš nějaké cíle nebo touhy, nemůžeš upadnout do každodenní rutiny plné zahálky.

Druhý problém, který může nastat, je ten, že ze vší té nečinnosti a lenosti upadneš do deprese. A to už je vážný problém. Deprese může snížit tvůj pracovní výkon, narušit vztahy s nadřízeným a celkově zhoršit tvé pracovní postavení.

Jen jedna jediná hodina, kterou po práci věnuješ něčemu smysluplnému, může mít pro tvůj život obrovský význam!

Zde je návod, jak užitečně využít volný čas po práci:

1) Čti: Ano, čteš správně. A nezáleží na tom, zda přečteš fikci, literaturu faktu, biografii, romantiku či horor. Jedna hodina čtení každý den představuje téměř jednu knihu týdně. Pamatuj na to, že čím více čteš, tím více víš. Navíc, čtení může také být velmi naplňující. Vše, co se dočteš, ti může pomoci při konverzaci nebo k získání vědomosti, kterou využiješ ve své kariéře.

Habits-real-investorszdroj: biggerpockets.com

2) Začni osobní projekty

Ať už půjde o tvorbu webové stránky nebo dobrovolnictví, jakákoli aktivita tohoto druhu tě naučí týmové práci nebo hospodaření s časem. A to vše je pro úspěšnou kariéru velmi důležité.

3) Hledej nové kontakty

Pokud jde o kariéru nebo osobní rozvoj, všichni velmi dobře víme, jak jsou kontakty potřebné. Vše, co pro to musíš udělat, je pouze jít ven a potkat lidi.

Článek byl původně zveřejněn na stránce lifehack.org a autorem je Dean Vaksman.
zdroj článku:  lifehack.org  zdroj: fzuxl440zfc1tytbg1auaack-wpengine.netdna-ssl.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]