Jediná věc ti okamžitě prozradí, zda je někdo inteligentní, nebo ne

Henrieta Balázsová / 14. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Jak víme, inteligence je něco, co se nedá získat „násilím“. Člověk může zvyšovat množství svých znalostí, ale zvýšení inteligence je velmi obtížné, ne-li nemožné. Existuje však jediný znak, který ti okamžitě prozradí, jestli ji někdo má. 

Nejprve se ti to možná bude zdát absurdní, ale je to skutečně pravda. Všichni inteligentní lidé mají jeden společný znak, který je charakterizuje. Víš, co to je?

Nebojí se klást otázky.

Učí se, protože se ptají. Neustále objevují nové věci, protože se ptají. Stále si rozšiřují obzory, protože se ptají. Jak říká jedno staré čínské přísloví:

Ten, kdo se ptá, je za hlupáka na pět minut. Ten, kdo se neptá, jím zůstane po celý svůj život.“

Klidně bychom tedy mohli říci, že inteligence závisí na schopnosti klást dobré otázky. Nikdo neví všechno. Studiu čehokoliv bys klidně mohl věnovat celý svůj život,ale ani tak bys neovládal všechno. I pokud bys z dané oblasti obsáhl všechna fakta, za několik dní by už byla zastaralá, protože by se změnila nebo doplnila o další zjištění. Rozšiřování tvé mysli je proces, který nikdy nekončí – a právě to je na něm tak fascinující. Skutečně inteligentní člověk je totiž jen ten, který si uvědomuje, co všechno ještě neví.

Zdroj: pexels.com

Inteligentní lidé se neustále na něco ptají. Pokud dostanou odpověď, ptají se ještě více. Pokud jim je něco vysvětleno způsobem, kterému nerozumí, zeptají se znovu. Pokud někdo řekne něco, co je zaujme, okamžitě si to zapíší. Pokud je zaujme nějaké nové téma, začnou se mu věnovat do hloubky. To, že neustále objevují něco nového, jim dělá radost.

Někteří lidé si však myslí, že inteligentní člověk nemá nárok a právo na to, aby udělal nějakou chybu. Právě naopak, inteligentní lidé také dělají chyby a berou je jako cenné životní lekce. Vědí, že chyby jsou neodmyslitelnou součástí života. Nikdo není dokonalý a každý ve svém životě mnohokrát pochybí. Inteligentní lidé však chyby berou jako výbornou investici do sebe, ze které se nebojí poučit.

Jak jsi na tom s kladením otázek ty?

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]