0

sdílení

Je Opera Neon prohlížeč, který předznamenává změnu ve web browsingu?

Miroslav Lukáč / 23. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com

Pokud jde o web-browsing a webové prohlížeče samotné, existuje velké množství prohlížečů, mezi kterými si jako uživatel můžeš vybrat. Existuje tak ještě něco nového, co může webový prohlížeč přinést? Najde se prostor, abys dal šanci něčemu novému? 

 

Rozhraní je jiné, než známe z „klasických“ prohlížečů, koneckonců to byl i záměr. Jako první tě určitě zaujme design s nepřítomným tabem ve vrchní části obrazovky. Na základě dosavadní několika hodinové zkušenosti a testování jsem si úplně zvykl a musím přiznat, že je určitě user friendly. Myšlenku, že vždy existuje prostor přinést a představit něco nového, zastává i Opera, která před nedávnem ukázala světu prohlížeč s názvem Opera Neon. Na první pohled tě jistě zaujme svým netypickým, a musím přiznat, že zajímavým rozhraním a designem. Je to určitě odvážný krok a bude těžké porazit dominanci prohlížeče od společnosti Google, který ti určitě nemusím představovat.

opera neon
zdroj: vlastní

V levé části si můžeš všimnout ovládacího centra, které nabízí funkce jako nové okno, rychlý přístup ke staženým souborům a také možnost crop to snap, díky které si jednoduše vystřihneš, co právě potřebuješ. Novinkou v rámci prohlížečů a určitě pozitivní je možnost přehrávání hudby nebo videí na „pozadí“. Dostupné je i přehrávání v samostatném okně ve formě always on Top, a to i poté, co prohlížeč minimalizuješ.

Co však považuji za největší a zároveň nejpozitivnější novinku je tzv. Split Screen mode, který umožňuje simultánní prohlížení dvou web stránek podle potřeby, s možností přizpůsobení si jejich velikostí. Výrazně ti to ulehčí práci v prohlížeči a ušetří čas.

 

 

Abych jen nechválil, popravdě řečeno, několik nedostatků se určitě najde. Chybí mi rozsáhlejší možnosti nastavení a přizpůsobení si designu, jako například pozadí úvodní obrazovky, velikost záložek a co absentuje asi nejvíce je panel rychlého přístupu k záložkám, popřípadě i různých rozšíření, na které jsme již zvyklí.

Nicméně jelikož se jedná pouze o koncept je pravděpodobné, že se dočká různých změn, ať už větších či menších. Pokud tě moje pozitivní zkušenost dostatečně nepřesvědčila k tomu, abys dal Opeře Neon šanci, koukni se na prezentační video.

Věřím, že po jeho shlédnutí se ti určitě bude hodit tento odkaz ke stažení, podotýkám, že Opera Neon je dostupná jak pro Mac, tak i pro Windows.

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]