Jaké tenisky si obouvají ředitelé světových společností?

Vladimír Chott / 21. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: wired.com / endclothing.com

Silicon Valley je místo, kde můžeš na ulici potkat ředitele předních technologických společností. Většina z nich však nechodí v oblecích, vybírají si spíše komfortnější kombinaci riflí, triček a mikin. Co si však mají obuvají?

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

zdroj foto: looklive.com / nike.com 

Zuckerberg si dá záležet na pohodlné obuvi. Zvolil si proto šedou „Flyknit“ verzi tenisek Nike, které jsou dostupné na internetu přibližně za 3 450 Kč.

Satya Nadella, šéf Microsoftu

zdroj foto: sdtimes.com / lyst.com

Šéf společnosti Microsoft Satya Nadella si trošku potrpí na svůj zevnějšek. Proto ho je často vidět v teniskách francouzské značky Lanvin. Kromě toho, že značka Lanvin patří mezi „high-end“ tenisky, jejich cena je také vysoká, až 12 000 Kč!

Sundar Pichai, šéf Google

zdroj foto: bbc.co.uk / pinterest.com

Sundar se asi inspiroval kolegou z Microsoftu. I on volí značku Lanvin, preferuje však tmavší verzi tenisek. Cena: až 12 000 Kč !

Larry Page, spoluzakladatel Google, šéf Alphabet Inc.

zdroj foto: wsj.net / lookastic.com

Lanvin obouvá nejednoho šéfa v Silicon Valley. Larry Page není výjimkou. Cena jeho Lanvin tenisek je však nižší, přibližně 7 000 Kč.

Jack Dorsey, šéf Twitteru

zdroj foto: wired.com / endclothing.com

Šéf Twitteru Jack Dorsey si zvolil trošku odlišnější styl než jeho kolegové. Je fanoušek tenisek značky Island Dunk. Cena těchto zvláštních tenisek? Cca 11 000 Kč.

Susan Wojcicki, šéfka Youtube

zdroj foto: latimes.com / amazon.com

První dáma mezi pány si volí sportovnější obuv, často volí běžecké tenisky značky New Balance. Cena těchto tenisek se pohybuje na úrovni 2 000 Kč.

Sam Altman, prezident společnosti Y Combinator

zdroj foto: entrepreneur.com / puma.com

Sam Altman si na své oblečení moc nepotrpí. Jednou ho dokonce vyhodili ze známého londýnského hotelu „The Ritz Hotel“, protože tam přišel ve svých teniskách od firmy Puma. Tyto tenisky z podtitulem „Blaze of Glory Shoes“  průměrně 4 000 Kč.

Tim Cook, šéf společnosti Apple

zdroj foto: abcnews.go.com / nike.com

Není zvláštností, že Tim Cook má v oblibě tenisky od značky Nike, je totiž nezávislý vedoucí v radě společnosti Nike. Rád nosí typ „Rosh Two Flyknit“, jehož cena se pohybuje okolo 2 300 Kč.

Jeff Bezos, šéf Amazonu

zdroj foto: latimes.com / zappos.com

Značka Converse je známá spoluprací s mnoha známými osobnostmi. Jeff Bezos má v oblibě „The Jack Purcell“ verzi tenisek, které byly navrženy podle vzoru badmintonových tenisek kanadského bedmintonisty Purcella v roce 1935. Converse je v sedmdesátých letech odkoupili. Cena: 2000 Kč.

Daniel Ek, šéf společnosti Spotify

zdroj foto: billboard.com / nike.com

Daniel Ek nosí jedny z nejvíce ikonických tenisek od Nike, Nike Air Force 1. Ty přišly na trh poprvé již v roce 1982 a do roku 2005 jich bylo prodáno více než 12 milionů párů. Cena: 2 000 Kč.

Evan Spiegel, spoluzakladatel Snapchatu

zdroj foto: progonline.com / shopify.com

Evan Spiegel si zvolil tenisky značky Common Projects. V rozhovoru pro magazín GQ prozradil, že si tyto tenisky obouvá už od střední školy. Tyto tenisky jsou vyráběny z vysoce kvalitní kůže pocházející z Itálie. Cena: 7 000 Kč.

Kevin Systrom, spoluzakladatel Instagramu

zdroj foto: telegraph.co.uk / pinterest.com

Kevin Systrom se přidává k šéfům Microsoftu a Googlu. Volí si také značku Lanvin. „Strašně je zbožňuji. Mám velké nohy a tyto mi na nohou sedí dokonale,“  říká. Cena: 12 000 Kč.

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]