0

sdílení

Jaká je jízda s Modelem S P100D od Tesly?

Dárius Polák / 15. prosince 2016 / Zajímavosti

Dosud nejvýkonnější auto od společnosti Tesla.

 

Jeffrey Jablanski je redaktorem Men ‚s Journal. Dostal příležitost vyzkoušet nejnovější Tesla Model S P100D a se svými prvními dojmy se podělil s ostatními ve svém článku.

Od počátku bylo mantrou Tesly vyvolat zájem o elektromobily. Smyslem bylo soustředit se na to, co produkt dokáže, a ne na to, čím je. Proto nemusíš milovat auta ani výkon, aby ses během jízdy v Tesle cítil úžasně. Po pár minutách za volantem se staneš nenapravitelně závislým na rychlosti.

Hodně se o Tesla Model S P100D napsalo. Poslední verze má v současnosti nejrychlejší akceleraci ze všech modelů Tesly. Společnost má se zlepšováním výkonnosti svých modelů zkušenosti. Začalo to s P85, pokračovalo s P85D s pohonem na všechna kola a hned po něm následoval model P90D. Pokud má P90D 762 koní, dá se odhadovat, že P100D bude monstrum s výkonem přes 800 koňských sil.

3
foto: Jeffrey Jablanski, mensjournal.com

Zvenku tento model nevypadá neobvykle a dal by se snadno splést s předchozími verzemi Modelu S. Stejně to platí i pro interiér. Největším znakem toho, že tato Tesla je nová a jiná, je přítomnost bočně připevněných kamer na zárubni dveří, loga a čelního skla. To je základem pro další generaci hardwaru autopilota. Jsme jen několik týdnů od aktualizace softwaru autopilota, která přinese funkci samojízdy.

P100D je však mnohem víc, než jen nejmodernější technologie a obrovský výkon. Vše, co stačí k zábavě je stlačit pedál plynu a nepustit, ať už ve sportovním nebo v módu Ludicrous. Právě mód Ludicrous přemění tento neškodný sedan na skutečnou raketu. Model S P100D to zvládne z 0 na 100 za 2,5 sekundy. Pokud mód Ludicrous není dostatečné vzrušení, je tu ještě mód Launch. Ten maximalizuje napájení baterie a optimalizuje točivý moment a auto doslova vystřelí z místa.

Nejlepší část na jízdě elektromobilem na vysokohorských cestách dálnice Angeles Crest je, že výška na vliv a na výkon elektromobilu nemá žádný vliv. P100D je zkrátka doma v okruhu luxusních vozů. Jeffrey se zastavil na Supercharger stanici v Burbank, u které stálo několik Modelů S a Modelů X. Nikdo si však na první pohled nevšiml, že on přijel s P100D.

Nakonec, při otázce jak by popsal svůj zážitek z cesty, přikládám jeho doslovnou verzi:

snímek-obrazovky-2016-12-12-o-22-36-46
foto: mensjournal.com

Co ještě přinese Model S? Výkon +1000 koní? To asi ne, ale autopilota se za pár let nejspíše dočkáme již plně autonomního. Do té doby si radost ze stlačování plynu na podlahu můžeme užívat jen a jen my sami.

Základní údaje o Tesla Model S P100D:

Baterie – 100-kWh

Pohon – na všechny 4 kola

Výkon – neznámý

Převodovka – automatická

Vzdálenost uváděná výrobcem na 1 nabití – 315 mil (506 km)

Základní cena – 135 700 dolarů (3 455 000 Kč)

Nabízené k prodeji – nyní

zdroj: mensjournal.com , zdroj titulní fotografie: Jeffrey Jablanski, mensjournal.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]