Jaká fantastická překvapení chystá Google pro své zákazníky?

Richard Vitkovský / 31. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: tribune.com.pk/madeby.google.com

Google zná celý svět. Kdysi čistě softwarová společnost je dnes již minulostí. Ve vývoji jsou VR brýle a dokonce inteligentní reproduktory. Celá tato změna kurzu nastala v roce 2016. Internetem létá mnoho fám o tom, co nového společnost chystá. Čím nás může překvapit letos? Pozorně čti !!!

Nové brýle pro milovníky virtuálních světů

Virtuální realita je tu s námi už nějaký ten pátek. Pokud jsi to nevěděl, Google koketoval s myšlenkou virtuální reality už mnoho let nazpět. Dokonce přišel i s kartonovou verzí VR brýlí pro smartphony pro méně majetné. Je zde pravděpodobnost hraničící s jistotou, že nadšení uživatelé virtuálních světů se dočkají plnohodnotných designově dokonalých brýlí od softwarového giganta. Na nedávné konferenci vývojářů tuto fámu firma oficiálně potvrdila. Na vývoji brýlí, které změní svět virtuální reality, spolupracuje s firmami HTC a Lenovo. Tyto brýle nebudou jako první na světě potřebovat žádný počítač nebo mobilní telefon, který by je dopoval daty.

iPhone „killer“ ve vývoji

Mobilním telefonům i přes obrovskou konkurenci kraluje iPhone. To se však může změnit, protože Google má dostatek prostředků na to, aby vytvořil opravdu dobrý produkt. Smartphone s názvem Pixel 2 je připraven zatřást pozicí Applu. Podle uniklých informací bude patřit mezi špičku mezi telefony. Bude postaven přímo proti konkurenci od Applu a Samsungu. Obrazovka zabírající celou přední část telefonu plus špičkové výkonné komponenty mohou pěkně zamíchat kartami. Podle neověřených informací se Google plánuje podobně jako Apple zbavit klasického sluchátkového vstupu.

Reproduktory a virtuální asistent v jednom?

Máš rád hudbu, ale zároveň chceš mít všechno pod kontrolou? Právě pro tebe bude určena vylepšená verze reproduktorů s funkcí virtuálního asistenta. Jako první přišel s tímto nápadem Amazon a jeho Echo dosáhlo pěkného úspěchu. Google po takovém úspěchu touží také. Jelikož se předpokládá, že na vlastním ozvučení pilně pracuje i firma Apple, je velmi pravděpodobné odhalení novější verze Home 2.

google

zdroj fotografie: madeby.google.com

AR realita dotažena k dokonalosti

Nástupce telefonu od Asusu – ZenFone – bude vybaven technologií na rozšířenou realitu právě od Googlu. Kamery mapují prostor a vkládají do něj objekty, které tam reálně nejsou. Rozšířená realita i přes název není mainstreamovou funkcí. Se zdokonalováním kamer a vyšším výkonem zařízení lze časem očekávat velký boom v této oblasti.

google

zdroj fotografie: asus.com

To, že se společnost postupně stává i výrobcem hardwaru, je zjevné. Při velikosti a finančních možnostech firmy se tak zákazníci určitě dočkají zajímavých produktů.

Zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]