0

sdílení

Jak vypadá ideál „normálního“ člověka dnešní doby?

Henrieta Balászová / 13. ledna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Možná sis někdy přál, abys byl více „normální“. Nebo ti to možná přáli jiní. Jak však takový „normální“ člověk vypadá? Jaké jsou jeho vlastnosti, jak se chová? A hlavně, chceš jím opravdu být?

 

Normální člověk dosahuje cílů, které si stanoví

Normální lidé mají jasnou představu o své profesní dráze. Směřují z přesně určeného bodu A do přesně určeného bodu B. Jejich práce je dobře placená a není v ní prostor na žádné zaváhání či selhání.

Z toho důvodu se necítíš dobře, pokud máš práci, která tě nenaplňuje, a ani není dobře oceněna. To přece v dnešní společnosti není normální. Více normální, ale stále ne úplně, je rozhodnout se působit například jako freelancer. Co když ztratíš klienty? Co když dlouhodobě onemocníš? Měl bys splynout s davem a najít si práci, která začíná v 8:00 a končí v 16:30. Tak je to přece normální.

Ve světě, kde se na obálce každého časopisu prezentuje jen úspěch, není snadné selhat. Vysoká očekávání společnosti ti v případě selhání mohou dodat pocit méněcennosti. Úspěch tě zařadí do „normální společnosti“, do níž neúspěch nepatří.

Normální člověk nikdy neudělá žádný prohřešek vůči svému zdraví

Normální lidé milují zeleninu a nikdy nepodlehnou pokušení dát si fast food. Také mají dokonale sestavený tréninkový plán, který dodržují s absolutní přesností.

Normální muž má skvěle vypracované tělo, normální žena nemá žádné vrásky a vždy je dokonale nalíčená. Normální lidé prostě dosáhli dokonalosti, a to aniž by se o to snažili.

Takže, není úplně normální, pokud sníš večer u televize krabičku sušenek, nebo pokud si do potravin dojdeš v teplákách. Nikdy nenechávej svou dokonalost a styl doma. Jinak do normální společnosti nezapadneš.

the-kitchen-lunch-milk-cookies-7
Zdroj: milkandcookiessa.files.wordpress.com

Normální člověk není nikdy smutný, naštvaný ani zklamaný

Dnešní společnost mnohdy zpochybňuje i nejzákladnější lidské pocity. Pokud pociťuješ hněv, zklamání či jinou negativní emoci, pravděpodobně nejsi dostatečně spirituálně-éterická bytost k tomu, aby ses s těmito démony své mysli vyrovnal. Tak, jak to normální lidé dělají.

Samozřejmě, každý tvůj neúspěch je výhradně jen tvou chybou. Přišel jsi o práci? Přišel jsi o lásku svého života? Byl tvůj dům zaplaven? Zjistili ti nějaké závažné onemocnění? Bohužel jediný problém je v tom, že tvé myšlení nebylo dostatečně pozitivní, aby ses těmto situacím vyvaroval. Normální člověk totiž myslí výhradně pozitivně a tak si do života přitahuje výhradně pozitivní věci.

Normální člověk má jen dokonalé vztahy

Každý normální člověk přece vychází stejně dobře s každým. Jeho vztahy jsou nadprůměrně dobré s každým kolegou a s každým členem jeho rodiny.

Co je možná nejdůležitější, normální člověk má po svém boku milující osobu. Od té je zahrnován neskonalou láskou, která dokáže přenést i pověstné hory.

Ze skupiny normálních lidí se tedy automaticky vyčleňuješ tím, že jsou tvé pracovní nebo rodinné vztahy z jakéhokoliv důvodu roztříštěné. Vstupenku do klubu normálních lidí definitivně ztrácíš i v případě rozchodu nebo v nejhorším případě rozvodu s výše zmíněnou milující osobou. Normální člověk přece v jakémkoliv nefungujícím vztahu raději setrvá, než by na něj měla společnost ukazovat prstem.

maxresdefault
Zdroj: youtube.com

Normální člověk žije v dokonalé domácnosti

Normální lidé žijí v upravených a krásných příbytcích. Každý den mají navařeno a jejich domácnost se neustále skví čistotou. Jejich interiér je protkán nejmodernějšími bytovými doplňky.

Fotograf pro časopis věnující se bydlení by jejich domácnost mohl navštívit v kteroukoliv denní či noční hodinu, ale nikdy by nenašel špinavé misky, šmouhy od zubní pasty na zrcadle nebo plný prádlový koš.

Na závěr …

Jak jistě víš, mnoho lidí se snaží být „normálními“ právě dodržováním těchto zásad. Někteří jejich naplňování pouze předstírají pro vlastní spokojenost, některým se to daří opravdu. No je opravdu normální nedělat žádné chyby? Je normální nepodlehnout smutku? Je normální snažit se dosáhnout dokonalosti za každou cenu?

Ne. Neexistuje totiž žádná dokonalá lidská bytost. Normálním je každé tvé selhání, protože tě posouvá vpřed. Je normální, pokud se nestravuješ zdravě 24/7. Je normální, pokud se cítíš smutně po tom, co prožiješ zklamání. Je normální ukončit toxické vztahy, které ti víc berou, než dávají.

Pokud je tedy ideál dnešního „normálního“ člověka skutečně takový, pamatuj si, že být nenormálním je zcela normální.

Zdroj:  learning-mind.com  
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]