0

sdílení

20 způsobů, jak si přivydělat ve volném čase

Timotej Vančo / 7. března 2017 / Business

zdroj: pexels.com

Jak vydělávat, když jsi student nebo pokud tě tvá práce časově velmi vytěžuje?

 

Kdo by nechtěl mít pasivní příjem? Vydělávat, i když pracuješ, jsi ve škole, cestuješ nebo jen odpočiváš doma? Přinášíme ti seznam několika nápadů, jak vydělávat, ať už plnohodnotně vedle práce nebo jen „jednou za čas“ ve volném čase.

Zbav se starých věcí.

foto: Curraheeshutter / Getty Images
Možná bys byl překvapen, kdybys věděl, za kolik se prodávají staré telefony, MP3 přehrávače nebo herní konzole. Určitě takový iPhone můžeš prodat za dobrou cenu. Dnes už můžeš dát na online bazar snad cokoliv. Podívej se, co ti doma překáží nebo jsi už také zapomněl, že to vlastně máš a prodej to.

Půjčuj své věci jiným, ale za peníze.

foto: rentmyitems.com

Máš doma například kolo, na kterém jsi už dlouho nejel? Nebo Xbox, který ti zaprášený leží na poličce? Pomocí stránky Rentmyitems můžeš vydělávat na půjčování věcí ostatním.

Uč ostatní, vytvoř kurz.

foto: udemy.com

Pokud jsi dobrý v něčem, proč to nenaučit i ostatní? Na stránkách jako Udemy si můžeš vytvořit kurz v jakékoliv oblasti a posouvat své zkušenosti i touto formou dále. Z těchto kurzů bys měl výdělek za každého účastníka / sledujícího.

Pronajmi svůj pokoj nebo byt.

foto: buzzfeed.com

Určitě jsi už slyšel o  airbnb.com. Pokud ne, rychle to naprav. Pomocí této společnosti můžeš na jejich webstránku nahodit nabídku o pronájmu vlastního bytu pro celý svět. Pokud nemáš celý byt, nezoufej. Stačí, když máš jen jeden volný pokoj. Nikdy nevíš, jestli nějaký turista nezavítá právě do lokality tvého bydliště a zrovna nebude chtít bydlet v hotelu.

Přihlas se do Swagbucks.

foto: swagbucks.com

Swagbucks ti platí za to, co bys pravděpodobně i tak dělal na internetu. V čase, kdy prokrastinuješ skrolováním Facebooku nebo sledováním videí, si můžeš i vydělávat. Tvé získané vědomosti můžeš pak přetransformovat na Amazon vouchery.

Staň se virtuálním asistentem.

Pokud máš po večerech pár volných hodin a ovládáš cizí jazyk, můžeš pomoci zaneprázdněným profesionálům na stránkách jako Elance , Upwork nebo PeoplePerHour. Jelikož potřebují právě lidi z jiného časového pásma, měl bys být jejich volbou číslo jedna, na kterou již dlouho čekají.

Poskytni službu na Fiverr.

foto: fiverri.com

Sám víš, v čem jsi nejlepší a za co si můžeš navíc přivydělat. Na Fiverru můžeš nabídnout jakoukoliv službu a přidat cenovou nabídku. Pokud někdo hledá zrovna to, co nabízíš, už začínáš vydělávat.

Vytvoř si účet v bance.

Ano i taková je možnost. Můžeš vydělávat pár stovek ročně i na úrocích z vložených peněz nebo při pravidelném používání tvé kreditní karty.

Obchoduj na burze.

Kupuj a prodávej akcie. Je to asi nejrychlejší způsob, jak si vydělat vedle jiných aktivit, ale je také nejriskantnější.

Podnikej.

foto: inc.com

Mnoho velkých firem vznikalo po večerech a po nocích v garážích. Na začátku stačí pouze dobrý nápad a to nejhlavnější, chtít makat. Pokud se ti chce, dokážeš to a tvá firma prorazí a začne ti produkovat pasivní příjem.

Freelance.

foto: tribalreport.com

Umíš programovat? Je to vynikající způsob výdělku. V dnešním světě, který je až přeplněný softwarem, si určitě najdeš možnost, jak zúročit svou zručnost programování. Na stránkách jako freelance.com si vytvoř účet a zákazníci ti během krátkých chvil začnou posílat pracovní nabídky.

Naprogramuj appku.

foto: islandinthenet.com

Také to souvisí s programováním, je to ale trochu jiné. Vymysli nějakou jednoduchou appku (takové se dnes nejvíce stahují) a vydělávej i tehdy, když spíš. Někdo ji určitě stáhne.

Jezdi autem.

foto: independant.co.uk

Ať už bys po práci vozil lidi v taxíku nebo si vydělával novějším způsobem přes Uber, i toto je možnost získání dalších peněz. Zaregistruj se na Uber, vyčisti si auto a můžeš jít na to.

Recenzuj (filmy, hudbu, knihy …).

Co myslíš, kdo dělá recenze na nové filmy v kinech, na knihy, které právě vyšly? Ano, jsou to obyčejní lidé jako ty. Na stránce SliceThePie ti platí za každou recenzi na písničku nebo outfit, který ohodnotíš. Vybuduj si dobrou reputaci a vydělávej.

Piš.

foto: college-ready.com

Pokud rád píšeš, vytvoř si blog a začni psát o zajímavých tématech. Pokud budeš dobrý, můžeš dostat i do takového portálu, jakým je Startitup.

Natáčej a stříhej videa.

foto: wikihow.com

Máš talent na natáčení a stříhání videí? Začni svá videa přidávat na Youtube a při několika odběratelích a viděních začneš vydělávat.

Prodávej své fotky.

foto: acclaimimages.com

Pokud rád cestuješ a máš alespoň průměrný foťák nebo kameru, dokážeš rozhodne zhotovit snímky, za které by ti reklamní agentury zaplatily pár stovek. Možná nějaké zajímavé fotky najdeš i na svém starém harddisku. Následně je můžeš nabídnout agentuře, například Shutterstock, která tvé fotky zveřejní a ty už jen čekáš na pasivní příjem.

Pleť.

foto: sites.google.com

Tato oblast se bude týkat asi více dívek. Rada pleteš nebo šiješ? I toto je způsob, jak rozjet svůj byznys. Začni v malém, vytvoř něco originálního, dělej to kvalitně, sdílej to na sociálních sítích a zákazníci se začnou hrnout.

Buď kreativní v kuchyni.

foto: Kart31 / Getty Images

Baví tě vaření a chtěla by sis tak vydělat další peníze? Zkus oslovit místní pekárny a dohodnout se s nimi na možnosti spolupráce.

Tvoř umění.

I když je dnes umění zcela nedoceněné, může se na tebe usmát štěstí a svůj umělecký výtvor prodáš za vysokou částku. Nepřestávej zkoušet a malovat a za pár let možná budou i tvé výtvory v galerii.

Toto bylo 20 způsobů, jak si vydělat, i když si myslíš, že vedle tvých aktivit se to nedá stíhat. Platí jednoduchá pravda: „Kdo chce, hledá způsoby, ne výmluvy.“ Držím ti palce, aby sis našel způsob, jak více vydělat a možná si tímto způsobem časem splnit sny.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]