Jak vycházet s lidmi, které nemáš rád?

Kristína Vavrová / 3. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Je velmi vysoce pravděpodobné, že během svého života potkáš lidi, které nemáš rád. To však neznamená, že ti musí zkazit den.

1.Akceptuj, že nikdy nebudeš vycházet se všemi

Je zcela normální, že potkáš osobu, se kterou si nesedneš (a vsadím se, že už teď dokážeš pár takových lidí jmenovat). Neznamená to však, že někdo z vás je špatný, někteří jsou například dominantnější než ti druzí nebo mají jiní způsob vyjadřování pocitů. Zkus to prostě akceptovat.

zdroj: pexels.com

2. Dej pozitivní nádech do všeho, co říkáš

Co lidé chtějí říct a jak to pro tebe vyzní někdy bývají dvě velmi rozdílné věci. A někteří tě možná opravdu chtěli urazit nebo se ti vysmát. To, že se rozzlobíš, ti však nepomůže. Pozitivní reakcí alespoň vyvedeš tyto lidi z míry.

zdroj: pexels.com

3. Hlídej si své emoce

Pouze ty máš pod kontrolou to, jak reaguješ, a lidé tě budou rozčilovat doběla jen pokud jim to dovolíš. Pokud do tebe někdo rýpe, raději ho ignoruj, usměj se a jdi pryč. Snaž se jednat se všemi lidmi, které potkáš, se stejným respektem. I když s někým nesouhlasíš, chovej se civilizovaně a slušně.

zdroj: flickr.com

4. Neber to osobně a dopřej si odstup

Základem je nereagovat přehnaně, neboť pak i druhá strana udělá totéž a věci se zbytečně vyostří. Snaž se zaměřit na fakta a problém, ignorovat absurdní či nenormální reakci druhé osoby. Pokud potřebuješ čas, abys to rozdýchal, vezmi si ho. Ty jsi ten, kdo rozhoduje, zda s někým mluvíš nebo ne.

zdroj: pexels.com

5. Vyjádři své pocity s klidem

Pokud již někoho musíš konfrontovat, nemusí to být agresivní. Použij slova, která nikoho neurazí a ideální je, pokud navrhneš řešení a budeš specifický. Tehdy je větší pravděpodobnost, že druhá osoba to pochopí a možná ti vysvětlí svůj pohled na věc.

zdroj: pexels.com

6. Vybírej si, s kým budeš bojovat

Někdy je mnohem jednodušší nechat to tak a nevynakládat na věci, které za to nestojí, tvůj čas či pozornost. Zeptej se sám sebe, jestli se opravdu chceš zabývat tou osobou nebo svou energii raději investuješ no něčeho jiného. Pokud však víš, že věci by se časem jen zhoršily, je lepší vyřešit to co nejdříve.

zdroj: pexels.com

7. Nebuď defenzivní

Pokud někdo rád vyzdvihuje tvé vady, nejhorší co můžeš udělat, je být defenzivní. Tím dáš osobě jen více moci. Raději se ho zeptej, jaký má problém, aniž bys ukázal jakékoliv emoce. To dotyčného také vyvede z míry, protože očekává, že budeš reagovat podrážděně a začneš protiútok.

zdroj: pixabay.com

8. Nezapomínej, že jen ty máš kontrolu nad svým vlastním štěstím

Někdy je těžké oprostit se, ale nedovol nikomu tě limitovat. Když tě rozčilují komentáře jiných, zamysli se proč. Možná tě něco rozčiluje v práci, ale dosud jsi to ignoroval a to, že do tebe někdo rýpe, je „poslední kapkou“. Raději se koncentruj na zlepšení toho, co zlepšit můžeš.

Také se přestaň porovnávat s jinými a raději si připomeň, čeho jsi díky svým schopnostem dosáhl (a možná zjistíš, že ti ta druhá strana nesahá ani po paty).

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]