Jak vstávat ve 4 ráno a být úspěšný?

Kristína Vavrová / 29. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Přečti si know how od světových lídrů, kteří vstávají v době, kdy ty se jen převracíš na druhý bok. Proč to dělají?

Podle Wall Street Journal je právě čtvrtá ranní hodina ta nejproduktivnější z celého dne. Má to hned několik vysvětlení – jelikož tehdy všichni počítají ovečky, faktory rozptylující naši pozornost jsou rovné nule. Nikdo nepíše sms ani maily, nikdo nevolá, děti ještě nepláčou a nečekají na snídani. Ani skrolovat Facebook tě nebaví, protože v 7 ráno tam bude totéž, co bylo ve 4.

zdroj: pexels.com

Můžeš si však říci: vždyť pracuji od 8:00 h do 17:00 h, tak proč budu vstávat tak brzy, když práce mě počká v kanceláři? Kolikrát máš však večer vyčerpaný po práci ještě chuť číst knihu o seberozvoji, jít cvičit nebo dopřát si čas na věci, do kterých se ti nikdy nechce? Nastartovat svůj den něčím příjemnějším než utíkáním do práce tě dokáže správně nastartovat a naladit.

zdroj: pexels.com

Například takový Tim Cook (CEO Apple) vstává každý den ve 3:45. Ani David Cush (CEO Virgin America) nezahálí a má nastavený budík na 4:15 – čas využívá k obvolávání obchodních partnerů, kteří již mají pracovní dobu. Richard Branson sice vstává „až“ v 5, ale ráno využívá na cvičení a trávení času s rodinou. Tvrdí, že tak se správně naladí, a pak je připraven vrhnout se na byznys.

zdroj: pexels.com

Jasně, že nedokážeš vstát ve 4 ráno, pokud chodíváš spát po půlnoci. Časné ranní vstávání ti trochu přehodí režim a věř tomu, že někdy neuvidíš ani polovinu filmu, který dávají o osmé v telce. Být takto vyčerpaný již brzy večer má však i své výhody – například tvé noční nájezdy na ledničku budou minulostí. Prostě je nestihneš. Na druhé straně, ráno tento extra čas určitě využiješ mnohem produktivněji než sledováním filmu a přežíráním se zmrzlinou.

zdroj: pexels.com

A co tedy můžeš dělat tak brzy ráno? Zde je pár tipů:

Medituj

Oprah Winfrey si bez půlhodinové meditace neumí svůj den představit. Tvrdí, že takové uvolnění vzbuzuje kreativitu a zlepšuje úroveň života.

zdroj: pinterest.com

Dýchej

Výzkumník v oblasti štěstí a spokojenosti Shawn Achor tvrdí, že pozorovat svůj dech denně byť jen 2 minuty, učí mozek soustředit se na jednu věc, snížit stres a zvýšit pocit štěstí.

Cvič

Je těžko představitelné, že tak brzy ráno budeš překonávat své maximum, není to však nemožné. Poznáš úplně nové lidi, rozhýbeš se a nakopnout svůj den správným způsobem. A večer po práci máš volno.

zdroj: pexels.com

Spi v oblečení na cvičení

Myslíš, že se ráno po probuzení nepřinutíš jít běhat nebo cvičit? Věř tomu, že pokud se vzbudíš oblečený do posilky, tak ti bude fakt blbý jen tak se z něj svléknout.

Najdi si důvod vstát

Je ideální naplánovat si něco příjemného pro sebe, abys měl pozitivní motivaci vstávat v takovou hodinu. Díky tomu budeš nabitý a pozitivně naladěný na celý den.

zdroj: pexels.com

Dej si budík dál od postele

Ano, je to už ohraná písnička, ale kolikrát jsi už vypnul budík jen natažením ruky, aniž sis to uvědomil? Stejně tak spát s telefonem u hlavy se nedoporučuje – zabiješ dvě mouchy jednou ranou.

Představ si, co všechno dokážeš s hodinou navíc

Jak často jdeš spát s pocitem, že den byl příliš krátký na to, abys stihl všechno, co jsi chtěl? Teď máš příležitost dohnat to! Přečti si knihu, jdi na dlouhou procházku se psem, protože víš, že to zbožňuje, uvař si luxusní snídani, nachystej si zdravý oběd nebo dělej cokoliv, co jsi dosud vždy odsouval a večer se ti do toho nechtělo.

zdroj: pexels.com

Stanov si na každý den 3 cíle

Nemyslíme nyní denní to do list, který se má rozrůst o další 3 věci. Jde o tebe samého a o to, jak se chceš sám zlepšovat. Dej si za cíl, že pomůžeš alespoň jedné osobě, poděkuješ každému, kdo pro tebe něco udělá, nebo potěšíš svoji polovičku. Cokoliv, co víš, že ti dodá energii.

zdroj: pexels.com

Vyčisti si přijaté zprávy

Pokud chceš ráno využít pracovně, dej si za úkol odepsat na maily či zprávy. Jednoznačně tím zvýšíš svou produktivitu, protože když přijde druhá strana ráno do práce, uvidí tvou odpověď a určitě bude reagovat ještě dopoledne. A není nic krásnějšího, než jít do práce s vědomím, že všechny příjemné i nepříjemné maily jsou již vyřešeny.

zdroj: forbes.cz

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]