0

sdílení

Jak skoncovat s prokrastinací: 8 hlavních příčin a jak je porazit

/ 4. října 2016 / Zajímavosti

Nám všem je tento výraz snad známý. Odkládání důležitých úkolů na někdy příště.  Stane se to čas od času každému, tak proč by nás to mělo vzrušovat? Pokud ti záleží na tom jak se cítíš, je tu spousta důvodu proč se starat. Prokrastinace může vést k depresím, nespavosti, nebo k tomu, že si tě ostatní přestanou vážit.

Strach z neúspěchu

Může tě zastavit na tvé cestě stejně, jako jelena oslní světla reflektorů. Najednou se nemůžeš soustředit na nic, co děláš, protože máš strach z toho, že výsledek nebude dost dobrý.

Jak porazit strach z neúspěchu? Opravdová chyba, kterou můžeš udělat je to, že se raději nebudeš snažit vůbec. Můžeš se toho o sobě přece spoustu naučit, pokud se dokážeš poučit z chyb.

 

Strach z úspěchu

Mnozí z nás si nevěří a tím sabotují sami sebe. Často pak hledáme jiné činnosti jako rozptýlení.

Jak porazit strach z úspěchu? Uvědom si své priority. Nastav “pevné“ hranice pro všechno ve tvém životě a začni se rozhodovat podle sebe. Čím víc znáš svou cenu, tím budeš úspěšnější.

 

https://picjumbo.com/category/people/page/5/picjumbo.com 

Strach ze změny

I když se chceš změnit k lepšímu, někdy tě strach z neznáma nutí dělat kroky, které ani nechceš. Obáváme se změnit to, kým jsme, protože jsme si příliš zvykli.

Rozbij tu každodenní rutinu a udělej něco jinak.  Stačí se usmát na lidi na ulici a sám ucítíš tu změnu.

KAŽDÁ DOBRÁ ZMĚNA MŮŽE BÝT DĚSIVÁ.

Nevím jak

Jak snadné je něco odložit, jen proto, že nevíš jak to udělat. Nevědomost tě může děsit a frustrovat.

Čím ji porazit? Uč se novým věcem a odmítni strach z neznáma. Dělej malé kroky ve svých osobních projektech a půjde to líp. Dítě se také učí chodit postupně.

https://picjumbo.com/outdoor-office-workspace-setup-with-high-ceiling/picjumbo.com 

Selhání při startu

Vzpomeň si na Nový rok, jak všichni říkají svá předsevzetí a během pár dnů to stejně vzdají. Je to z důvodu, že pokud to není zábavné nebo jednoduché, máme tendenci se na to vykašlat.

Jak ovládnout lhostejnost? Představ si, že chodíš do práce neustále pozdě. Může to být znamení toho, že bys měl změnit práci, protože nemáš rád tu současnou.

Neboj se zeptat na radu, udělej, co musíš a pak se uvolni a dělej, co tě skutečně baví.

 

Málo pozornosti, únava

Pokud jsi nepořádný, trpíš na nemoci nebo máš věčně nabitý program, právě únava, může být příčinou tvojí prokrastinace. Každé rozhodnutí se ti zdá příliš obtížné.

Jak se zbavit nepozornosti? Zkus se po minutě zaměřit na své smysly jednotlivě. Vnímej pouze, co slyšíš, pak co vidíš a co cítíš. Uvidíš, jak tvoje mysl zbystří.

 

Máš rád časové preso

Víš, kdo jsi. Rád čekáš na poslední chvíli a myslíš, že nátlak tě bude motivovat k lepším výsledkům.  Čas tě přesvědčil, že je to větší zábava.

Jak odkládání porazit? I když, je těžké tento zlozvyk porazit, je tu řešení – rozdělit si práci na více částí. Dělej  věci v čas, ale něco si nechej na konec. Tvůj výsledek pak bude přesnější, včas hotový a bez stresu.

https://picjumbo.com/sketching-startup-website-ideas-on-paper/picjumbo.com 

Perfekcionismus

Strach z toho, že svou prací nikdy nedosáhneš úplné dokonalosti a okolí tě bude kritizovat. Dojdeš nakonec k závěru, že nemá smysl se snažit.

Jak tomu předejít? Bav se s lidmi o jejich představách a inspiruj se tím. Dosáhneš tak lepších výsledků.

LIDÉ ČASTO RESPEKTUJÍ SNAHU VÍC, NEŽ SAMOTNÝ VÝSLEDEK.

 https://picjumbo.com/long-lonely-road-through-the-woods/picjumbo.com

 CESTA, JE MÍSTO, KDE SE ČLOVĚK UČÍ RŮST – PROTO SE NA NI ZAMĚŘ VÍC NEŽ NA TO, KDE SKONČÍ.

 

zdroj textu: everydaypowerblog.com zdroj úvodní fotografie: picjumbo.com

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]