0

sdílení

Jak se změnil život Dr.Dre po uzavření byznysu s Apple?

Linda Cebrová / 3. ledna 2017 / Business

zdroj: businessinsider.com

Hudební společnost Beats Music a Beats Electronics, kterou Dre odstartoval s Jimmym Iovinem v rce 2008, získal v květnu 2014 Apple v přepočtu za úctyhodných 75, 6 miliard Kč. Ze dne na den se z něj stal miliardář, jak se mu to podařilo využít?

 

Odhadovaná hodnota majetku legendárního Dr.Dre je přibližně 710 milionů dolarů. Stal se jedním z nejbohatších mužů na hip-hopové scéně. Předbíhá ho jen Diddy, jehož majetek se pohybuje u hodnoty kolem 735 milionů dolarů.

dre1
zdroj fotografie: forbes.com

Jeho rodné jméno je Andre Romell Young a má na kontě plodnou rapovou kariéru sahající až do roku 1980. Prostřednictvím  labelu Aftermath, který představuje divizi společnosti Interscope, pomohl nastartovat kariéru hvězdám jako je Eminem nebo 50 Cent. Dr. Dre se stále stage úplně nevzdal. V roce 2012 vystoupil jako hlavní host na festivalu Coachella spolu se Snoop Doggem.

emo
zdroj: businessinsider.in

V roce 2006 vznikla na základě spolupráce s Jimmym Iovinem společnost Beats Electronics. První sluchátka pod touto značkou se na trhu objevila již v roce 2008. Od té doby sklidila sluchátka Beats celosvětový úspěch. Oblíbily si je i basketbalové hvězdy jako je LeBron James. Vyhledávali je však i ostatní hudebníci, kteří si je začali upravovat podle sebe. Rapper Lil Wayne si je vylepšil 114 karátovými diamanty v hodnotě cca 1 milion dolarů.

apdr
zdroj fotografie: 3daystartup.wordpress.com

V květnu 2014 získala Beats Electronics firma Apple, která vyrábí slavná sluchátka a také Beats Music – streamovací službu. Prodejní cena se přitom pohybovala kolem 3 miliard dolarů.

After a pár of final adjustments, it 's almost time to fire up the cameras.  Photographer: Karen Frank
zdroj fotografie: espn.com

Jen pár týdnů poté, co se mu podařilo uzavřít obchod s Apple, se Dr. Dre nechal slyšet, že investoval 40 milionů do nového sídla. Vila Brentwood má bohatě dostačujících 1300 m2. Mezi hlavní výhody patří soukromé jezero, rozsáhlé terasy a prosklený bazén s výhledem na Tichý oceán. Dr.Dre si momentálně plánuje pod vilou vybudovat hudební studio.

house
zdroj fotografie: jozigist.co.za

Dr. Dre je pravděpodobně možné považovat i za realitního magnáta, stal se vlastníkem pozemku o rozloze 5,79 akrů. Ten je v současnosti na trhu za 14,5 milionu. Dr.Dre je známý i svou slabostí pro exkluzivní auta. V jeho sbírce se nachází i černý Rolls-Royce Phantom Coupe v hodnotě přibližně 450 tisíc. Často se však převážel i v bílém Bentley kupé, které mělo být dárkem od Eminema.

roy
zdroj fotografie: businessinsider.com

I přes pohádkové bohatství se přiznal, že trpí sociální úzkostí. Často preferuje být o samotě a mimo záře reflektorů. Brzy bude Dr.Dre účinkovat v první televizní show společnosti Apple, která je momentálně ve výrobním procesu.

zdroj: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]