0

sdílení

Jak funguje nový autonomní systém od Tesly?

Timotej Vančo / 29. ledna 2017 / Business

zdroj: businessinsider.com

Nová generace autonomního systému přinese mnoho pozitivních změn. Na co všechno se můžeme od Elona a jeho Tesly těšit?

 

CEO Tesly Elon Musk oznámil, že všechna auta vybavena novým hardwarem druhé generace budou jako první obsahovat novinky z jejich dílny pro autonomní ježdění. Tesla začala tento nový hardware přidávat do aut už koncem loňského října.

Novinka ve vylepšení hardwaru pro autopilota je i v jeho přejmenování na Enhanced Autopilot. Tento nový systém dláždí Tesle cestu, aby se stala první automobilkou s plně automatizovanými auty, která budou hromadně prodávána. Zde je popis nového autonomního systému:

foto: businessinsider.com 

Auta vytvořená mezi zářím 2014 až říjnem 2016 obsahovala vždy jen 1 kameru pro autopilota. Nová auta už obsahují 8 kamer, které nabízejí 360 stupňový rozhled a až 250 metrovou viditelnost do dálky.

foto: businessinsider.com 

Tesla také bude stále používat 12 ultrazvukových senzorů, které však byly aktualizovány tak, aby detekovaly tvrdé i měkké předměty na téměř dvojnásobnou vzdálenost než jejich předchozí modely.

foto: tesla.com

Nová vozidla budou jako nový palubní počítačový systém používat Nvidia Drive px2, který je až 40 násobně výkonnější než předchozí systémy.

foto: businessinsider.com

Pokud si koupíš novou Teslu, můžeš si k ní tento nový autonomní systém dokoupit za 5 000 dolarů. Tento systém bude obsahovat 4 z 8 kamer a také 12 senzorů s novým palubním počítačem.

foto: businessinsider.com

Nový vylepšený autonomní systém umožní lépe kontrolovat rychlost v dopravních situacích, automaticky měnit jízdní pruhu bez povolení od řidiče, jezdit na dálnicích i ve městech, optimalizovat jízdní trasu a sám zaparkovat. Také dokáže lépe manévrovat kolem mnoha objektů najednou.

foto: businessinsider.com

Tesla vydává tyto nové funkce v několika fázích. První fáze, která byla spuštěna během víkendu, zahrnuje aktivní tempomat, varování před čelní kolizí a Autosteer. Nicméně, Musk řekl, že Autosteer bude fungovat omezeně při rychlostech pod 70 km / h.

foto: businessinsider.com

V aktualizaci softwaru bude také nový update pro Ludicrous mode, který umožňuje Modelu S P100D zrychlit na 100 km / h jen za 2,4 sekundy!

foto: businessinsider.com 

Musk tvrdí, že Tesla bude i nadále představovat nová vylepšení autonomního systému každých 2 až 6 týdnů.

foto: businessinsider.com

Musk řekl, že Tesla bude moci jezdit plně autonomně díky autonomnímu systému druhé generace již do konce roku 2017. Také uvedl, že je možnost očekávat plnou samostatnost už v nejbližších 6 měsících.

foto: businessinsider.com 

Plný systém autonomní jízdy bude stát 8 000 dolarů a bude obsahovat všechny funkce Enhanced Autopilota. I když Musk plánuje udělat ukázku těchto funkcí širší veřejnosti, majitelé vozidel nebudou moci využívat autonomní jízdu, dokud to nepovolí úřady.

foto: businessinsider.com 

Super aktualizace je například i tato. Pokud si sedneš do auta a nezadáš žádný konkrétní cíl, auto se automaticky podívá do tvého kalendáře a pokud tam nenajde žádnou událost, odveze tě domů.

foto: businessinsider.com 

Takže abychom to shrnuli, pokud si koupíš Teslu dnes, můžeš mít nejkvalitnější autonomní auto, které bude dostávat aktualizace každých 2 až 6 týdnů.

foto: businessinsider.com 

Auto je dvakrát bezpečnější než člověk, možná i vícekrát,“ řekl Musk novinářům. „Je to v podstatě superpočítač v autě.“

Zdroj článku: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]