0

sdílení

Jak být nejlepší v tom, co děláš

Timotej Vančo / 18. prosince 2016 / Business

Víš, o čem sníš, kde bys chtěl být za několik let, ale stále tam vidíš ty nekonečné překážky. Je tam tolik konkurence, která chce dělat to, co ty. Jak se dostat z tohoto začarovaného kruhu?

 

Jak se odlišit od konkurence a vyhrát v těchto tvrdých bojových podmínkách? Budeš muset platit účty, starat se o povinnosti, každý den máš limitovaný čas, hned po práci přijdeš domů a samozřejmě, že se ti nechce jít makat, ale raději budeš odpočívat. Může to vypadat beznadějně. Je tu toho tolik, co se třeba učit. Určitě je snazší pochybovat o svých schopnostech. Možná bychom se měli vzdát a přijmout tuto realitu. Ve vyřešení tohoto problému ti pomůže bloger Benjamin P. Hardy, který dal dohromady tento seznam.

1. Začni jako amatér

Kenzie a Harris byli dva amatéři, kteří začali postovat videa na Youtube a Vine. Zároveň pracovali v Apple, kde si naspořili spoustu peněz, a tak se rozhodli jeden rok nepracovat. Pouze vytvářeli videa. Sice je přidávali pravidelně a často, neměli však mnoho shlédnutí, ani odběratelů.

Jednoho dne však nahráli na Vine video, které se okamžitě stalo virálním. Druhý den se jim ozval jeden z nejznámějších tvůrců videí na Vine a také agent, který s nimi uzavřel kontrakt. Okamžitě začali vydělávat velké peníze a o jiné práci než této již nemusí uvažovat. Všechno to ale začalo tím, že byli amatéři. Kvantita se stala kvalitou.

Velmi málo lidí má tu pokoru začít a vydržet jako amatér, který okamžitě nečeká největší úspěchy. Mnoho lidí raději odkládá práci, neboť se bojí nebýt perfektními. Každý zná tyto lidi, kteří léta mluví jak něco udělají, ale nikdy ještě nic neudělali. Jsou uvězněni v paralýze analýzy. Zaneprázdněni výpočty a přemýšlením nad úspěchem a neriskují. A co když to nebude úspěšné?Při nejhorším se poučíš a budeš chytřejší. A při nejlepším? Budeš mít úspěch o jakém jsi vždy snil. Ale musíš bohužel začít jako amatér a vydržet.

2. Získej koučink, vzdělávej se

hero12foto: mbsmartsolutions.com

Ber své sny vážně. Mnoho lidí to nedělá a to je chyba. Uč se a snaž se najít si vzor v někom nebo si najdi mentora, který tě nějaké období povede.

Když je žák připraven, učitel se objeví.“ Buddha

Benjamin říká: „Od chvíle, kdy jsem se vrátil z dvouleté mise jsem věděl, že chci být spisovatel. Nicméně to byl jen výplod mé fantazie a později jsem uznal, že budu potřebovat mentora k dosažení tohoto cíle.

Měl jsem dva mentory, kteří změnili styl, jakým dnes píšu. Jeden z mých mentorů byl mladý profesor, který mě naučil za 3 měsíce více, než jsem se naučil za předešlé 4 roky. Naučil mě psát odborné věci a po těchto 3 měsících, jsem věděl, že napíšu celou diplomku na jakékoliv univerzitě, kterou bych si vybral.

Psát blogy jsem začal před 13 měsíci a kvůli tomu jsem se také přihlásil do kurzu. Za jeden měsíc jsem napsal blog, který měl přes 5 milionů vidění a byl čten v několika jazycích. Tento kurz nebyl jediným důvodem mého úspěchu. Byl ale důležitou částí v mém progresu.

Teď mám kouče, který mě vede cestou byznysu a i když platím za jeho znalosti a koučink stovky dolarů, vyplatí se mi těchto pár hodin týdně více, než se to všechno učit sám několik měsíců nebo let.

Makej na sobě a sám zjistíš, kdy je ten správný čas pro turbo, čili vlastního mentora / kouče.

3. Přestaň žít podle stejných pravidel jako ostatní

Pokud je to populární, je to špatné. Většina lidí je průměrná v tom, co dělají, z nějakého důvodu. Hrají podle pravidel a zpomalují tak svůj výkon. Lezou po tradičních žebřících, jejichž cílem je pouze tě zpomalit a držet v průměru. Darren Hardy si zvykl říkat: „Běžte tím směrem, od kterého všichni utíkají.“  Jinak řečeno, vystup z davu a hledej vlastní cestu.

Peter Diamond řekl: „Den předtím, než něco udělá díru do světa, je to bláznovství.“ Pokud to, co děláš, se ti nezdá alespoň trošku bláznivé a ostatním se to nezdá velmi bláznivé, určitě jdeš už po vyšlapaných chodníčcích a jdeš s davem. Následuješ tu bezpečnou cestu.

Namísto následování pravidel daných společností si vytvoř svá vlastní. Poslouchej svůj vnitřní hlas a drž se ho. Abys byl šťastný, musíš si vytvořit životní styl, ve kterém si upřímný vůči sobě. Dobré věci ti už samy budou padat k nohám.

4. Buď trpělivý dokud neprorazíš

succespeople8foto: brasil247.com

Pokud jsi neměl ještě obrovský úspěch v tom, co děláš, pokračuj! Trpělivost je jedna z nejdůležitějších vlastností, kterou potřebuje každý cílevědomý člověk. Každý dokáže na chvilku vzplanout a zakrátko vyhořet, ale toto je cesta na dlouhou trať. Toto nebude žádný sprint, ale maraton. Pokud děláš to, co miluješ, tak v tom vytrvej. Pokud to budeš dělat dlouho a dobře, úspěch a peníze přijdou samy.

Jak se říká, co do toho dáš, to se ti i vrátí. Budeš-li do toho investovat, i když malé množství peněz, ale pravidelně, pokud budeš zmenšovat čas proflákaný s kamarády a namísto toho budeš makat na svém snu, vezmeš na svá ramena risk, najdeš si mentora a zaplatíš vzdělávání, to vše se ti vrátí, jako tvé ovoce.

Fáze 2: Staň se nejlepším v tom, co děláš

Ten, kdo podlehne svému pokušení si to ulehčit, ví mnohem méně o své síle, než ten, co jí odolal a vydržel to do konce. Zkušenost je klíčem. Znalosti se stávají moudrostí, když se správně a důsledně uplatňují. Proto je důležité se učit od lidí, kteří to opravdu zažili a prošli si tím, než od lidí, kteří se na ně z boku dívali. Jednoduše, nikdy neber radu od někoho, s kým by sis nechtěl vyměnit místo.

Aby ses dostal do top 10% ve tvém oboru stačí, když budeš opakovat a poslouchat rady od těch úspěšných. Pokud se chceš stát ale nejlepším v tom, co děláš, musíš to vše nechat za sebou. Musíš se stát inovátorem. Musíš přinést něco nového. Ocitneš se na hraně, kde je neúspěch velmi pravděpodobný, budeš zažívat opačné pocity, jakým si byl od malička učen, bude to něco úplně nového. A ano, stojí to zato.

5. Nastav si život tak, abys optimalizoval svou výkonnost

Tvůj vstup do síně nejlepších na světě závisí na každém jednom zvyku, každé věci, kterou děláš. Každý moment tvého života bude ovlivňovat tvou budoucnost. Proto si musíš už nyní říct, jak chceš trávit ráno a večer, co chceš všechno stihnout, s kým se chceš setkávat, co chceš jíst, kam chceš chodit na kávu atd.

Mnoho lidí má nastavený den negativním směrem. První věc, co ráno udělají je, že si přečtou emaily nebo nové zprávy na Facebooku. Není to nejhorší, ale tyto věci se snadno stanou závislostí. Protože i během toho, jak si venku s kamarády, nebo sportuješ, se tvé podvědomí snaží vyřešit problémy, na které si během dne narazil. Takže, pokud svůj volný čas budeš věnovat aktivitám, které tě nerozvíjejí, tak nebudeš tak výkonný, jak bys očekával.

6. Najdi si čas na odpočinek

1-zmh0bB8XVYMc5WTB3yk5PAfoto: medium.com/Free Code Camp

Méně je někdy více. Když se více soustředíš na výsledky, než na zaneprázdněnost, tehdy pracuješ na 100% a naopak, pokud se nesoustředíš, tak pracuješ na 0%. K dosažení tohoto stavu ti umí pomoci i pravidelný odpočinek. Tvá schopnost pracovat je jako vysoký level ve cvičení. Pokud si nedáš přestávku mezi sériemi, nebudeš schopen zvyšovat své hranice. A hlavně nebudeš růst, nezvýší se ti kondice nebo síla.

Je třeba si během práce umět odpočinout a najít čas i na aktivní relax. Procházka v přírodě, plavání, hraní si s dětmi a mnoho dalších aktivit, při kterých na chvilku zapomeneš na práci a dobiješ si své baterky.

Můžeš se velmi rychle dostat do bodu, kdy budeš dělat to, co miluješ za peníze a živit se tím. To bude nejprve vyžadovat tvrdou práci, oběť a trpělivost. Musíš se rozhodnout, jakou práci chceš dělat a jakým stylem ji chceš dělat. Jsi připravený a odhodlaný stát se nejlepším na světě?

zdroj článku: medium.com , zdroj titulní fotografie: livemint.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]