Jaguar F-Pace se stal nejkrásnějším autem roku 2017

Linda Cebrová / 16. května 2017 / Auto

zdroj: youtube.com/startitup

Automobilka Jaguar s modelem F-Pace vstoupila do zcela nové kategorie. Jde o historicky první SUV, které přinesla tato britská automobilka na trh. Ze strany značky Jaguar to byl však logický krok následující současný trend, neboť SUV se celosvětově těší velké oblibě.

Už dlouho jsme přitom měli na očích koncept této dlouho očekávané novinky. Velmi milým překvapením byl i fakt, že to, co Jaguar v konceptu slíbil, i dodržel.

Hliníková karoserie dává jízdě jiný rozměr

F-Pace určitě není ten typ auta, kterých potkáte v úzkých uličkách Starého Města během několika minut hned deset. Jednu z nejvýraznějších odlišností představuje boční profil, díky kterému není F-Pace jen jedním z mnoha. Auto tak nepůsobí mohutně a vysoce, ale vypadá spíše jako dynamické coupé ve tvaru kapky.

S hliníkovou karoserií se s autem jezdí s citelnou lehkostí. Můžeš s ním zkoušet cokoliv, karoserie se nepohne a nezavrže. To už bylo dokázáno i mnoha testy, v terénu i mimo něj.

foto: youtube.com/startitup

 

Motor Ingenium drží na nízké úrovni spotřebu paliva, i úroveň emisí CO2

Modelová řada F-PACE nabízí několik úsporných vznětových a zážehových motorů, mezi které patří i nový Ingenium. Pokročilé technologie a celohliníková konstrukce motorů Ingenium zaručují neuvěřitelně nízkou spotřebu paliva a úroveň emisí CO2.

foto: youtube.com/startitup

Motory Ingenium jsou téměř o 20 kg lehčí, úspornější, ale také inteligentnější než jejich předchůdci. Počítačově řízené adaptivní chlazení motoru se totiž aktivuje pouze tehdy, když je to potřeba.

 

Luxusní technologie přináší bezpečnost i zábavu

Jaguar v ničem nezaostává, ani co se týče technologií. K dispozici budeš mít nejvyspělejší informačně-zábavní systém na světě – InControl Touch Pro. Ten navrhl Jaguar s cílem zpříjemnit každou tvou cestu a zajistit ti bezproblémové spojení se světem.

foto: youtube.com/startitup

Na dosah se nachází také 10,2 palcová dotyková obrazovka, fungující na způsob tabletu s intuitivním ovládáním a špičkovou grafikou.

Virtuální panel tvoří 12,3 palcový HD displej se čtyřmi grafickými schématy a přehlednou 3D navigací. Mnohé určitě zaujme i laserový projekční displej, díky kterému se ti vše potřebné promítne přímo před očima.

foto: youtube.com/startitup

Třeba také říci, že sportovní není jen celkový design této novinky. V dnešní době jde o pohodlí více než kdykoliv předtím a nikomu se nechce po kapsách nosit těžké klíče, například při sportu.

foto: youtube.com/startitup

S vozem dostaneš spolu s klasickým klíčem i stylový sportovní náramek. Klíče tak můžeš nechat v autě, do 30 sekund přiložíš náramek ke znaku Jaguar na kufru vozu a auto se ihned zamkne. O opuštěný klíč uvnitř auta se bát nemusíš, po přiložení náramku se ihned deaktivuje. Jde sice o detail, ale těch je tu hned několik, a tak tvoří perfektní celek.

 

Jaguar F-Pace je oficiálně nejlepším a nejkrásnějším automobilem světa

Model F-Pace je teprve druhým vozidlem, kterému se za 13letou historii ankety World Car Awards podařilo získat hned dva tituly najednou. V anketě World Car Awards 2017 se stal nejlepším automobilem na světě, neboť ukořistil prestižní titul World Car of Year, ale i titul World Car Design of the Year.

foto: youtube.com/startitup

„Zisk těchto ocenění je výsledkem talentu a skvělé práce našich týmů, kterým se podařilo vytvořit nejpraktičtější sportovní vůz na světě a zároveň nejrychleji prodávaný model značky Jaguar,“  řekl Dr. Ralf Speth, CEO společnosti Jaguar Land Rover.

foto: youtube.com/startitup

 

F-Pace je model, který míří přímo mezi dvě třídy. Představuje zlatou střední cestu, pokud nechceš obrovské SUV, se kterým se nevejdeš do garáže, nebo auto, ve kterém si nemáš kam dát nohy.

S F-Pace se můžeš o víkendu zabavit na off-roadu a v pondělí přijet do města na meeting jako elegán. Jde o spojení dynamiky, luxusu a pohodlí, které ocení i ti nejnáročnější. F-Pace je opravdu příjemným překvapením, které porazilo současný stereotyp v řadách SUV.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]