IP FABRIC nováček v portfoliu Credo Ventures

Zuzana Kotuliaková / 3. dubna 2017 / Z Česka

IP Fabric, startup společnost se sídlem v Praze, která buduje řešení nové generace pro správu sítové infrastruktury, získala 1.3 milionu euro (35 milionů korun) v Seed kole s hlavním investorem Credo Ventures.

Řešení IP Fabric umožnuje vizualizovat a bezpečně řídit IP síťovou infrastrukturu velkých podniků a nadnárodních korporací. Produkty se zaměřují na síťové infrastruktury velkých rozměrů, ve který se stav sítě neustále mění, a umožňují vypočítávat nový stav v reálném čase. Jedinečný přístup a algoritmy umožňují interpretovat význam stavů komponent sítě a jejích vztah k provozu podniku, jako jsou ztráta produktivity nebo přerušované spojení.

Jak vysvětluje Pavel Bykov, zakladatel a CEO společnosti IP Fabric: „Složitost IP sítí je i nadále velkým problémem v podnikovém prostředí, kde stávající nástroje nestíhají držet krok a zanechávají inženýry a operátory bez důležitých informací o stavu sítě. Tato investice pomůže IP Fabric uvést naše produkty na trh.“

foto: ipfabric.io

„Jsme nadšeni z toho, že máme možnost tento zkušený tým podporovat. Jsme si jisti, že mají, co je potřeba k tomu, vytvořit efektivní řešení pro ochranu vitálně důležitých IT infrastruktur,“ říká Vladislav Jež, partner společnosti Credo Ventures.

Nedávno vydaná Engineering edice platformy pro správu sítové infrastruktury umožňuje objevení a vizualizaci stavu sítě na vyžádání, zatímco Controller edice, jejíž vydání je naplánováno na druhou polovinu tohoto roku, umožní práci s kompletní historií stavu sítě.

„Informace o síti musí být vždy předloženy v kontextu hierarchie a technologických souvislostí, jak je tomu u platformy IP Fabric.“ řekl Karel Vinš, technický ředitel ŠKODA ICT.

Financování se dostavilo záhy po podepsání milníkové dohody o obchodní a technologické spolupráci s O2, jedním z hlavních telekomunikačních operátorů. „Strategické partnerství s IP Fabric umožní společnosti O2 zůstat na vrcholu v oblasti síťových služeb,“ řekl Pavel Slezák, ředitel Presales a Operations v O2. Pavel Bykov dodává, že „partnerství se zavedeným operátorem řeší synergií mezi produkty IP Fabric a portfoliem O2 a pomůže nám urychlit proniknutí na trh.“

zdroj: tisková správa

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]