TOP investoři aneb kdo ti v ČR zafinancuje start-up

Romana Hybrantová / 3. dubna 2017 / Z Česka

zdroj: yardicdn.com

Každý start-up potřebuje kromě mentoringu a skvělého týmu lidí především finance. Abychom ti zjednodušili pátrání po vhodném investorovi, sestavil Startitup přehled těch investorských společností, na které se u nás můžeš obrátit. Nezapomeň se pořádně informovat a přečíst si recenze, než se do něčeho velkého pustíš.

Y Soft Ventures

Technology Park, Technická 2948/13, 616 00 Brno

Y Soft Ventures je navázaná na společnost Y Soft, která vznikla v roce 2006 v Brně v době, kdy byly podnikatelské inkubátory u nás ještě v samých počátcích. Od té doby ušla Y Soft Ventures dlouhou cestu a investovala do několika začínajících projektů s globálním dosahem. I Y Soft Ventures poskytuje startupům ze střední a východní Evropy kapitál, zdroje a odborné rady. Investovali například do naprosto unikátního videomappingu Lukáše Bruse, zakladatele firmy Lumitrix nebo do firmy v oblasti pokročilé IT bezpečnosti GreyCortex.

Zdroj: FB Y Soft
Zdroj: FB Y Soft

Credo Ventures

Karlovo náměstí 10, 12 000 Praha 2

Credo Ventures vznikla spoluprací tří zkušených podnikatelů a investorů Ondřeje Bartoše, Jana Habermanna a Tomáše Orlíka. Pohybují se v celé střední Evropě a soustředí se zejména na oblasti IT, internetu a zdravotnictví a mobilní komunikace. Nedávno například podpořili česko-britský projekt Cera, zdravotně-technologický startup s velkým potenciálem a v minulosti například TeskaLabs, firmu, která se specializuje na zabezpečení mobilního internetu a internetu věcí.

15259681_1350337641674303_4667246445416989929_o
Zdroj: FB Credo Ventures

Rockayway Capital

Na hřebenech II 1718/8, Praha

Rockaway Ventures vyhledává a pomáhá technologickým startupům s aspirací na globální dosah. Podpořili například cloudovou e-commerce platformu Bileto či platformu pro 4G/Wifi sítě Socifi. Kromě jiného koupili nákupního rádce a srovnávače cen Heureku či e-commerce skupinu Mall group a mají s nimi velké plány. Součástí každé investice je několikaměsíční program, který začínajícímu projektu pomůže s produktem i obchodní strategií.

12109857_418379721693992_544862643866618566_o-rockaway
Zdroj: FB Rockaway Capital

J&T Ventures

Pobřežní 14, Praha 8

Skupina JTFG dala vzniknout venture kapitálovému fondu J&T Ventures, který vyhledává start-upové projekty s potenciálem přesahu i na globální trh. Investice jdou především do oblastí informační technologie, energie, zdravotnictví či vzdělávání. Do jejich portfolia patří například Ice Gate Way Connected City, což je projekt týkající se pouličních osvětlení v chytrých městech či projekt 720° vyhodnocující kvalitu pracovního prostředí.

jt ventures
Zdroj: jtventures.cz

Opifer

Milady Horákové 13, 602 00 Brno

Investiční společnost s vlastním seed fondem pomáhá začínajícím firmám s globálním potenciálem s rozvíjením myšlenky a realizací jejich nápadu. Rovněž do firmy vstupují jako partner přinášející svoje zkušenosti v oblastech spojených s podnikáním a zprostředkovávají kontakty se špičkami z USA, Evropy, Asie i Afriky. Za všechny investice je třeba zmínit 3Doid, který vytváří trojrozměrné fotografie a spolupracuje například s czc.cz či Heurekou.

Zdroj: opifer.ventures

Springtide Ventures

Vinohradská 230/1511, 10 000 Praha 10

Springtide Ventures patří pod skupinu KKCG Karla Komárka mladšího a investuje do začínajících nadějných firem v oblastech IT, technologií a elektronického obchodu. V příštích 2-3 letech se firma ve svých aktivitách chce zaměřit na celou střední Evropu a také Izrael. Springtide Ventures slibují nakopnutí tvého podnikání do globálních rozměrů. Jejich počinem je například portál nejremeslnici.cz nebo významný developer na trhu s počítačovými hrami Geewa.

Zdroj: springtide.cz
Zdroj: springtide.cz

Busyman.cz

Haštalská 6, 10 100 Praha 1

Na české a slovenské startupy se specializuje Busyman.cz. Projekt vznikl v roce 2010, kdy si Filip Major uvědomil, že nám tady chybí prostor, který by umožnil jednoduchou komunikaci mezi investory a startupy. Busyman.cz tak dnes díky spolupráci se sítí investorů nabízí začínajícím firmám finanční prostředky do začátku vývoje startupu, stejně tak ale podpoří i již etablované firmy, které se chystají expandovat. K prosinci 2016 Busyman.cz umožnil realizaci na 59 projektům v oblastech služeb, online obchodu, reklamy a dalších.

Zdroj: FB busyman.cz
Zdroj: FB busyman.cz

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]