0

sdílení

Investice od Rockaway Ventures posune Techloop dále do střední a východní Evropy

/ 23. ledna 2017 / Startupy

zdroj: archív: techloop.io

Revoluční projekt Techloop působící na virtuálním trhu IT pozic získal kapitál od mezinárodní investiční skupiny Rockaway Ventures seed. Techloop.io vznikl v roce 2015 jako nápad a zejména pak uplatnění více než 30 letých zkušeností v oblasti IT recruitmentu pánů Joa Duarta, Paula Coopera a Andrewa Elliotta.

Majitelé projektu Techloop chtějí obdrženou investici použít především na expanzi do světa IT pracovního trhu ve střední a východní Evropě. V neposlední řadě využijí nabyté peníze k dalšímu vylepšování stávající platformy.

Zachovej si anonymitu a najdi vysněnou práci

Takové byly počáteční myšlenky při vzniku Techloop v lednu loňského roku 2016. Velká skupina IT specialistů – developeři, testeři, projektoví manažeři, grafici, správci sítí – se potýkají se záplavou e-mailů od personálních agentur, zpráv z LinkedInu s nabídkou nových pracovních pozic od stovek IT firem. Nebo naopak sami jsou nuceni rozesílat množství e-mailů s vlastním CV při hledání nového místa.

Techloop šel na celý problém odlišným způsobem. Základní myšlenkou je uchování anonymity registrovaného IT odborníka. Po vytvoření a nastavení svého uživatelského profilu, nabídnutí svých zkušeností a znalostí už jen registrovaný uživatel čeká na vhodnou nabídku od firmy. Společnosti naopak nemusí využívat drahé personální agentury a vybírají si na trhu pozic přímo pro ně vhodné kandidáty. Příjemným bonusem pro IT kandidáta je také zisk 500 eur v případě domluvení spolupráce (uzavření kontraktu) s firmou.

Momentálně zmíněné virtuální tržiště IT pozic funguje v našem českém prostředí. V únoru by mělo dojít ke vstupu na sousední slovenský, polský a maďarský trh práce. Jak ale již bylo předesláno, získaný kapitál pomůže tento u nás jedinečný koncept posunout dále do zemí střední a východní Evropy.

Načasování investice nemohlo přijít ve vhodnější chvíli

Máme z investice od Rockaway Ventures velkou radost, už proto, že existuje mezi našimi společnostmi mnoho synergií. Rockaway je pro nás skvělým partnerem – má jedinečnou reputaci v budování online tržišť ve střední a východní Evropě, je velkým zaměstnavatelem IT talentů a v neposlední řadě přispívá k rozvoji IT komunity,” říká Joao Duarte.

Techloop_photo(small)Foto: archív Techloop.io

Co více, nabídka skupiny Rockaway Ventures nemohla přijít v příhodnější chvíli, než se aktuálně Techloop nachází. Vývojáři platformy provedli a zejména rozšířili stávající funkcionalitu online tržiště práce. CEO a spoluzakladatel Duarte jen dodává: “Společnosti i vývojáři jistě ocení jednodušší registraci, propracovanější možnost vyhledávání a mnohá zlepšení celkového výkonu platformy.”

Rockaway Ventures: “Dlouhodobým cílem je vytvořit silnou technologickou skupinu”

Loňský rok 2016 byl i pro samotnou mezinárodní investiční společnost úspěšným. Dokončili celou řadu transakcí ze segmentu e-commerce. Avšak podpora startupů i IT recruitmentu zůstává i nadále součástí jejich strategii.

“Vstupujeme do regionálních internetových společností, které mají potenciál, silnou pozici a stabilní byznys model. A pod hlavičkou Rockaway Ventures podporujeme technologické startupy s globální aspirací,” shrnuje jejich strategii Jakub Havrlant.

Letos v lednu získala startupová divize Rockaway novou posilu ve Viktorovi Fischerovi. Navazuje tak na práci Dušana Zábrodského, jenž se doteď věnoval portfoliu startupů investiční společnosti.

Viktor sám prohlašuje: “Do nové role jdu s cílem, vytvořit z Rockaway Ventures nejlepšího investora v regionu střední a východní Evropy.” Právě investováním kapitálu společnosti Techloop začíná naplňování jeho slov.

 

Zdroje: Tisková zpráva Techloop.io
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]