0

sdílení

Inspirativní procházka v novém světě českého Microsoftu

/ 16. ledna 2017 / Business

zdroj: archív Microsoftu

Jenom s obtížemi bychom hledali den v kalendáři, kdy se neslaví nějaký svátek. Den dětí, Světový den diabetiků, Svátek všech svatých jsou v českém povědomí poměrně rozšířené a známé. Kdy je například Světový den Parkinsovy choroby už bez speciálního kalendáře z hlavy neuhodneme. A co když se vyhlásí nějaký nový speciální den. Například Den (spolu)práce odkukoliv, loni připadl na první listopadový čtvrtek, má za snahu sladit pracovní a osobní život. Být jednoduše mobilnější v našich zaměstnáních – pracovat odkudkoliv.

Nejenom my v redakci si myslíme, že pohodlí a účelnost kanceláří je pro tvůrčí práci přímo nezbytností. Pracovat odkudkoliv nutně neznamená zbourat zdi budov, odjet nomádit na exotické ostrovy a vykonávat práci z houpací sítě. Stačí pouze posun v myšlení, následovaný změnou stylu současných kancelářských a pracovních prostor. Kanceláře už nejsou jen místem k sezení nad pracovními povinnostmi. Stávají se zejména prostorem pro setkávání, místností vzájemné kooperace týmů, ale i odpočinkovým místem pro nabrání sil do nových podnětů.

MS1Zatím to vypadá na klasický open space, foto: archív Microsoftu

Český Microsoft v novém světě kanceláří 

Podobným směrem se nutně ubírají myšlenky každého dnešního podnikatele, který chce zvýšit efektivitu a navodit dobrou pohodu mezi svými zaměstnanci. Jít s dobou. Samotný Microsoft v loňském roce na základě naplňování své vize práce odkudkoliv přesídlil. Pouze kousek po stejné ulici v Praze 4, ale jak sám o sobě prohlašuje: „Při pohledu na adresu je to malá změna. Avšak pro nás je to, jako bychom se přestěhovali do nového světa.“

V dnešním článku tě zveme na procházku do světa zasedacích místností, open space, kde na tebe dýchne moderní a funkční design s účelně zařízenými místnostmi. „Nechceme ohromit designem, ale stojíme o inovativní a účelné využití prostorů, “ svorně prohlašují v českém Microsoftu.

Oficiální provedení partnerů Microsoftu a jejich zákazníků proběhlo 21.října loňského roku 2016. Pokud jsi u toho nebyl, pak se projdi alespoň virtuálně s námi.

MS4Čerstvého vzduchu se chodí zaměstnanci nadýchat na terasu, foto: archív Microsoftu

Procházka mezi patry a kavárnou na terasu

Představ si, že vejdeš do místnosti a ta působí dojmem tvého obývacího pokoje včetně velkoplošné televizní obrazovky. Tak to je tvá pracovna v Microsoftu. Potřebuješ se nadýchat čerstvého vzduchu? Žádný problém, zajdeš si na terasu. Má ti přijít zákazník? Proč ho zvát do běžné zasedací místnosti, když se v samotném sídle firmy nachází prostorná kavárna. V jiném patře zase potkáš kluky z pobočky vedlejší společnosti.

U Microsoftu šli ještě dál. Až k nadstandardní volnosti práce na dálku. Nejenom ze sedacích vaků, kde tě záda  přestanou bolet, ale můžeš pracovat z klidu domova. Díky známému kancelářskému balíčku Office365 tak zaměstnanci mohou vzájemně v prostoru cloudu vzdáleně kolaborovat nad svými dokumenty. Veškeré dokumenty tak v reálném čase sdílí se zbytkem svých kolegů-kamarádů.

MS6Zón na odreagování je hned několik, foto: archív Microsoftu

Kdyby ses přece jen nakonec cítil zmožen, dojdeš se jednoduše odreagovat. I na to v novém světě bylo myšleno a pro zaměstnance je tak k dispozici hned několik zón na odreagování se. Máš radši kulečník nebo stolní fotbálek? Či si zaházíš šipky s kolegou odvedle?

Asi tedy nikoho z nás nepřekvapí, že se firma Microsoft stala oficiálně hlavním partnerem soutěže Zasedačka roku. Cílem zmíněné soutěže je ukazovat zajímavá prostředí firem v naší republice. Dlouhodobě pak měnit postoje a hodnoty lidí k práci odkudkoliv – k práci v kreativním a inspirativním prostředí.

MS7Zasedačka jako stvořená pro skype hovory, foto: archív Microsoftu
Zdroj info: microsoft.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]