0

sdílení

Indie plánuje investovat 6,2 miliardy dolarů na výsadbu lesů

Miroslav Lukáč / 18. února 2017 / Zajímavosti

Údaje, které signalizují tempo ubývání hektarů lesů z důvodu zásahu lidí, jsou na kritické úrovni. Indie se však rozhodla proti tomuto trendu bojovat a řekla STOP! Díky investici více než 6 miliard $ vysadí obrovské množství nových stromů a udrží naši planetu zelenou i nadále.

 

V minulém století postihlo Indii prudké odlesňování, které vyhladilo téměř všechna divoce žijící zvířata v těchto oblastech, snížilo plochy úrodné půdy a hlavní úložiště hliníku. Nicméně vláda má plán, jak věci změnit.

zdroj: environmentalenergetics.com

Na rozdíl od zalesňování, kde jsou stromy vysázeny na pozemcích, na kterých byly ještě před nedávnem lesy, plán Indie vyzývá k zalesněním takové půdy, na níž stromy nerostly dlouhou dobu. Indický ministr životního prostředí, lesů a klimatických změn, Prakash Javadekar, uvedl, že cílová částka, kterou chce vynaložit na zalesnění bude 6,2 miliard $ pomocí financí z vyrovnávacího fondu na zalesňování. Cílem je rozšířit lesní porost celkové plochy z hodnoty 21,34% na 33%.

zdroj: inhabitat.com

Bude to však fungovat? Vědci i vládní zaměstnanci se vyjádřili, že mají jisté pochybnosti nad schopností Indie vytvořit lesní plochu na tak velké ploše. Geolog, Sreedhar Ramamurthy, řekl: „Není je jasné, jakým způsobem bude vláda vysazovat nové lesy. Chystají se vyhodit lidi z jejich pozemků a domů kvůli výsadbě nových lesů? Pokud ano, tak v první řadě, proč povolují kácení a ubývání lesů?

zdroj: inhabitat.com

Poplatky placené podniky, které využívají lesní půdu od roku 2006, budou také použity k naplnění tohoto cíle. Podle výzkumu Centra pro vědu a životní prostředí, Ministerstva životního prostředí, lesů a klimatických změn se od roku 1980 využívá 1,29 milionu hektarů lesa na „jiné účely než lesnictví“. Dolní komora indického parlamentu již tato opatření schválila a momentálně se čeká na schválení návrhu zákona horní komorou Rady států.

zdroj:  inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]