0

sdílení

IKEA vytvořila kolo do města

Linda Cebrová / 17. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: assets.inhabitat.com

Je dost možné, že po nejbližší návštěvě IKEA odejdeš s novým kolem.

 

Přijde ti zvláštní, proč by měla nábytkářská firma prodávat kola? Společnost IKEA má už delší dobu ekologické vize a snaží se aktivně přispívat k trvale udržitelnému rozvoji. Dalším faktem je, že stále více lidí se stěhuje do hustě osídlených městských částí, v nichž je problém s parkováním, čili vlastnit auto je dost nepraktické.

ikea-sladda-bike-02-1020x610zdroj: assets.inhabitat.com

V IKEA tedy přišli s jednoduchým a elegantním řešením, navrhli inovativní kolo bez řetězu, které si navíc můžeš přizpůsobit svým potřebám. Kolo Sladda je opravdu praktické – má přední nosič, do kterého si můžeš položit tašku, zadní nosič, který ti poskytne další úložný prostor navíc.

Společnost k novému kolu prodává dokonce i další příslušenství – odnímatelný boční vak, který ti může v případě, že právě není připojen ke kolu, posloužit i jako batoh. Pro cyklisty, kteří potřebují ještě více úložného prostoru, je k dispozici i přívěs, který lze šikovně zavěsit k zadní části kola. Samozřejmostí jsou i přilby, zámky a pumpy.

ikea-sladda-bike-06-1020x610zdroj: assets.inhabitat.com

Kolo už stihlo získat i několik ocenění za svůj unikátní design, včetně Red Dot Design Award v kategorii „Best of the Best“ a Good Design Award v kategorii „Sport a rekreace“. Jeho lehký hliníkový rám umožňuje snadné přenášení po schodech nebo v rámci prostředků veřejné dopravy. Kolo má protikorozní řemenový pohon a kotoučové brzdy.

ikea-sladda-bike-10-1020x610zdroj: assets.inhabitat.com

O větší bezpečnost jezdce se postará vestavěný zvonek a ruční brzda. Kolo má automatický dvoupřevodový systém, který se přepíná v závislosti na tom, jak rychle cyklista šlape.

Praktické, asi tak jako všechno, co v IKEA najdeš. Co na něj říkáš ty?

zdroj článku:  inhabitat.com  
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]