IKEA plánuje vytáhnout 200 000 lidí z chudoby

Christián Mikláš / 22. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: youtube.com

Pod pojmem IKEA si většina lidí představí cenově dostupný nábytek a stylové doplňky do domácnosti. Málokdo však ví o ušlechtilých sociálních projektech této společnosti. Kromě své snahy o podporu udržitelnosti zdrojů společnost pracuje i na plánu, jak pomoci syrským uprchlíkům a znevýhodněným lidem z chudoby.

IKEA oznámila, že plánuje vybudovat nová výrobní centra v Jordánsku. Výstavba je součástí plánu vytvořit 200 000 pracovních míst pro znevýhodněné lidi z celého světa. Zařízení budou otevřena do konce srpna a poskytnou uprchlíkům práci při výrobě koberců, polštářů, ložního povlečení a dalších ručně tkaných výrobků.

foto: youtube.com

Toto konkrétní výrobní středisko je výsledkem spolupráce s nadací Jordan River, nevládní organizací, kterou založila královna Jordánska, Rania. Zařízení poskytne práci jen pro 100 lidí. Toto číslo má však během dvou let stoupnout na 400. Z tohoto počtu budou tvořit polovinu domácí dělníci a druhou polovinu syrští uprchlíci.

Zmíněné výrobní centrum je jen jedním z několika projektů, které společnost plánuje uvést do chodu v rámci boje proti chudobě. Už spustili i programy pomáhající ženám v Indii a migrující populaci ve Švédsku. Dohromady tyto programy zaměstnávají asi 2 000 lidí. Konečným cílem je prostřednictví podobných iniciativ zaměstnat 200 000 lidí.

foto: youtube.com

IKEA nečelí tomuto problému sama. Spojila se s lokálními sociálními podnikateli a organizacemi, které místo toho, aby rozdávaly pomoc zdarma, nabízejí pracovní místa. Toto partnerství zároveň pomáhá malým lokálním výrobcům dostat své produkty na trh.

Společnost se pomoci druhým věnovala i v minulosti. Založila nadaci IKEA Foundation na pomoc dětem v chudých komunitách a vytvořila design přístřešku pro uprchlíky. Takže příště, když si půjdeš pro novou poličku, nebo jen ochutnat masové kuličky do restaurace, můžeš mít zároveň dobrý pocit, že pomáháš lidem, kteří to potřebují.

zdroj:  inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]