0

sdílení

Ideální ráno, které pomůže tvé produktivitě

Henrieta Balázsová / 13. února 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: wallpaperscraft.com

Podle předního psychologa zabývajícího se motivací, Rona Friedmana, dokáží první 3 hodiny našeho dne výrazně ovlivnit celý jeho průběh. Právě během nich jsme totiž nejproduktivnější.

 

Ron Friedman tak potvrzuje mnohé studie hovořící o tom, že mozek je po spánku odpočinutý a zregenerovaný. To je důvodem, proč jsme v průběhu tří hodin od probuzení schopni dosáhnout svého maximálního výkonu a vyřešit i ty nejnáročnější úkoly mnohem snadněji a rychleji. Samozřejmě je téměř nepředstavitelné vstát a ještě s rozespalou myslí řešit ty nejnáročnější úkoly. Existuje několik způsobů, jak nastartovat svůj den. Následující dva bys však vynechat určitě neměl.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim morningfoto: favim.com

Snídaně dělají den

Snídaně jsou základem dne. Vyvážená snídaně obnovuje rezervy energie, které jsme spotřebovali během noci. Pomůže nám tak znovu nastartovat náš metabolismus, podpoří činnost mozku, zlepší koncentraci a zajistí přísun energie. Odborníci na výživu se shodují, že by měla obsahovat především hodně bílkovin a vlákniny.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim breakfastfoto: favim.com

Prožij vděčnost za nový den

Poté, co jsi nasytil své tělo, je čas nasytit i svou duši. Věnuj každé ráno jen 5 nebo10 minut ranní modlitbě nebo meditaci a uvidíš, že změny na sebe nenechají dlouho čekat.

Jak využít nejproduktivnější 3 hodiny tvého dne

Předpokládejme, že teď jsi už nabuzený a schopný fungovat. Základem úspěchu je hned zrána „sníst žábu“, tedy udělat ten nejnáročnější úkol (ať už časově nebo psychicky) hned. O tom, že to funguje, píší i autoři jako Brian Tracy, Stephen Covey a mnozí jiní. Celý trik je v tom, že je prokázáno, že ráno je naše vůle nejsilnější a produktivita nejvyšší. Co to znamená? To, že během prvních 3 hodin od tvého probuzení dokážeš zvládnout své pracovní úkoly o polovinu rychleji a s mnohem menšími obtížemi. Byla by škoda nevyužít to.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku favim productive workfoto:  mykapp.com

Nenech se rušit

Důležité je vytvořit si prostor, během kterého nebudeš rušen žádnými vnějšími vlivy. Potřebná setkání, hovory a maily si odlož na odpoledne, kdy už dochází k přirozenému poklesu produktivity. A nyní pro některé ta nejnáročnější část – ano, během prvních tří hodin od probuzení se doporučuje zapomenout na Facebook, Twitter, Instagram a všechny ostatní appky, které by tě zbytečně rozptýlily.

O kolik více času budeš mít na kontě?

Na základě výzkumů se odhaduje, že pokud budeš dělat všechno správně, tento způsob ti může týdně ušetřit až 20 hodin. Je jen na tobě, jak je využiješ. Jdeš do toho? My rozhodně ano!

Zdroj: medium.com  
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]