0

sdílení

Hyperloop: takto bude fungovat vysokorychlostní dopravní systém budoucnosti

Peter Puhovich / 23. února 2017 / Business

zdroj: Hyperloop One

V následujících odstavcích se dozvíš to nejdůležitější o této novince v dopravě.

 

Spoluzakladatelé startupu Hyperloop One, Josh Giegel a Shervin Pishevar, poskytli detaily o tom, jak bude fungovat jejich masivní, vysokorychlostní transportní systém. Oba řekli, že Hyperloop přetvoří mořské přístavy a vytvoří nová města. Hyperloop poprvé představil Elon Musk v roce 2013 s návrhem, který zpřístupnil pro veřejnost.

Zde je to nejdůležitější, co zakladatelé o Hyperloop One prozradili:

Startup začátkem listopadu minulého roku oznámil spolupráci s Dubai Roads and Transport Authority pro využití Hyperloop mezi městy Dubai a Abu Dhabi. Součástí oznámení bylo i tvrzení, že dopravní systém dokáže vyvinout maximální rychlost 700 mil za hodinu (1 100 km), díky čemuž by pasažéry z Dubaje do Abu Dhabi přepravil za 12 minut. Tato cesta přitom autem obvykle trvá 2 hodiny.

1

Zde začíná koncept systému Hyperloop One. Pasažéři budou využívat aplikaci pro přehled jízd.

2

Pokud bude Hyperloop dostupný, aplikace přidá Hyperloop do seznamu možností. Pokud klikneš na možnost Hyperloop, 

3

aplikace zobrazí místo, kde je Hyperloop dostupný spolu s informacemi, jak dlouho bude cesta trvat.

4

Jak můžeš vidět, část cesty zahrnuje dopravu ve speciální kabince.

5

Podobně jako v letadle, i zde jsou jednotlivé třídy. Jedna z nich zahrnuje klubovnu, kde se může usadit několik lidí a relaxovat.

6

Kabinky následně cestují do vstupu do Hyperloopu. Dohromady to má být 120 bran, které zvládnou pustit přes 8500 lidí za jednu hodinu.

7

Do 1 potrubí Hyperloop budou přiděleny 4 kabinky.

3 kabinky budou určeny pro pasažéry a 1 pro náklad.

9

A voilà! Jízda Hyperloopem může začít.

10

Poté, co Hyperloop dorazí do cíle, 4 kabinky opustí potrubí a přesunou se na danou ulici stanice.

Zde je návrh toho, jak bude vypadat stanice Burj Khalifa v Dubai.

12

Zde je zase konceptuální prodvedení cesty více stanic. Modrá čára značí cestu, kterou pojede Hyperloop a růžová zase cestu, kterou pojedou kabinky.

13

Všechny tyto pohyby bude monitorovat kontrolní centrum.14

Hyperloop One se rovněž zajímá o transport nákladu. Poslední stanovisko naznačilo, že startup se bude soustředit především na náklad. Hyperloop One zatím od investorů získal 160 milionů dolarů, z toho 50 milionů vložila společnost DP World, která je 3. největším operátorem přístavů a ​​terminálů.

15

Startup však momentálně stále čelí žalobě. Spoluzakladatel a CTO Brogan BamBrogan spolu s několika dalšími zaměstnanci v současnosti žaluje Hyperloop One za údajně neoprávněné využití financí, kdy porušily svou povinnost důvěrníka a za porušení Kalifornského zákoníku práce. Společnost na svou obranu tvrdí, že jde pouze o transparentní pokus urvat kontrolu nad společností.

Titulní

Pokud to Hyperloop One vyjde a bude se využívat i na starém kontinentu, dostat se z jedné evropské metropole do druhé bude trvat v průměru 30 minut. Státy jako by se proměnily ve stanice metra. Poskytne to úroveň lidské svobody, která nám dá možnost cestovat a žít kdekoli na světě.

Vizi Hyperloopu si můžeš prohlédnout v tomto videu:

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]