0

sdílení

Hrstka nejlepších startupů přijela na Moravu akcelerovat své projekty

/ 22. září 2016 / Startupy

V rámci JIC STARCUBE (Jihomoravské inovační centrum) se vybrané týmy pokusí během tří měsíců posunout své projekty kupředu. Jedná se o výběr nejlepších nápadů z celkových 169 kandidátů, které vybrala porota JIC společně se svými technologickými partnery.

 

Mezi devítkou nejlepších jsou 4 projekty z České republiky, konkrétně jde o startup BeeSpy (Prostějov), který dokáže sledovat online stav včelstva, dále smart capsa (Brno), tedy jakýsi inteligentní termostat, který lze ovládat prostřednictvím chytrého zařízení, CTI Software (Praha), což je systém schopný upozornit uživatele skrz tel. hovor, SMS, či e-mail na vše, co zachytí senzory – teplota na montážní lince, zvýšení hladiny vody nebo třeba křik dítěte, a poslední SkateTrace (Brno), tedy vychytávka pro tzv. skejťáky, kterým umožní monitorovat jaké triky na svém prkně provádějí.

laurentiu-cenusa

Ostatní startupy jsou také velmi zajímavé, za zmínku určitě stojí projekt Smart Toybox (Srbsko), který motivuje děti uklízet, jehož autoři údajně chystají spustit finanční kampaň na portálu Indiegogo. V brzké době tedy zjistíme bližší podrobnosti.

„Letos se v devítce sešly jak nápad napomáhající přírodě, tak hravé řešení pro děti a mládež, ale také projekty zaměřené na bezpečnost a ochranu, které jsou nám nejblíže, a na které se při spolupráci těšíme nejvíc. Tyto týmy se zapotí v konfrontaci s už existující tvrdou konkurencí v čele s velmi známými hráči na trhu. Pokud ale správně objeví, v čem se od ní odlišit, mají šanci uspět,“ komentuje potenciál letošních týmů manažer vývoje produktů AVG Michal Polačko.

Týmy už mají v za sebou první workshopy. V rámci speciálního networkingového večera úvodního bootcampu měly šanci potkat se také s JIC experty. „Se startupy není problém bavit se o technologiích. Jakmile ale dojde na obchod, je to horší. Jednání opřená o jasný byznys plán pak jdou rychleji,“ uvádí Zdeněk Vrbka, manažer inovací v Konice Minoltě. Právě s ním i jeho kolegy budou mít startupy možnost setkat se také na říjnovém JIC Expert Day, díky kterému na JIC zavítají desítky odborníků na různá podnikatelská témata.

zdroj informací a obrázků: tisková zpráva JIC
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]