0

sdílení

HonoMobo představil moderní bydlení v kontejneru

Timotej Vančo / 31. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: inhabitat.com

Kupování nového domu může být někdy dost stresující a nákladná záležitost, ale ne vždy.

 

Kanadská společnost HonoMobo staví originálním stylem nové víceúčelové bytové jednotky z opakovaně používaných přepravních kontejnerů. Tento druh stavění je jako hraní si s velkým legem. Z přepravních kontejnerů si můžeš postavit, co chceš. Mohou být použity jako domeček na zahradní nářadí, garáž, menší apartmán na víkendové pobyty nebo je můžeš různě zkombinovat a vytvořit plnohodnotný dům pro celou rodinu. Skutečnost, že si můžeš takový „dům“ objednat přes internet, jej činí ještě přitažlivějším.

Foto: inhabitat.com

Společnost nabízí tři typy bytových jednotek s různým rozložením a velikostí. Nejmenší velikost má jméno HO2 a má obsah skoro 33 metrů čtverečních. Má kompletní sociální zařízení a kompletně vybavenou kuchyni.

Foto: honomobo.com

Středně velký HO3 spojuje tři kontejnery. Skládá se z ložnice, obývacího pokoje, koupelny a kuchyně s jídelním koutem.

Foto: honomobo.com

Největší dům se jmenuje HO4 a je pravděpodobně nejefektivnější. Spojuje dohromady čtyři kontejnery. Ty vytvářejí krásný, prostorný dvoupokojový apartmán o rozloze 60 metrů čtverečních.

Foto: honomobo.com

Všechny modely od HonoMobo jsou připraveny na připojení solárních panelů, zahrnují tepelné čerpadlo pro cirkulaci vzduchu a teplé vody. Jsou tedy ekologičtější než jiné alternativy bydlení. Pokud bys měl zájem o některý z nich, ceny se pohybují postupně od 78 000 dolarů za HO2 přes 100 000 dolarů za středně velký až po 163 000 dolarů za největší.

Zdroj článku: inhabitat.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]