0

sdílení

Honda vstupuje do leteckého průmyslu s prvním tryskáčem

Dárius Polák / 2. října 2016 / Zajímavosti

Japonská automobilka rozšiřuje své portfolio skutečně zajímavě.

 

Tryskáč HondaJet dostal v prosinci oficiální povolení k letu. Jde o projekt, na kterém se pracuje 30 let a společnost dosud stál 2 miliardy dolarů. Ale po 3 000 hodinách zkušebních letů v 70 oblastech Michima Fujino, zakládající prezident a výkonný ředitel Hondy, prohlásil, že projekt se úspěšně podařilo dokončit.

HondaJet dostala certifikát, který umožňuje společnosti pustit se do produkce. Doposud bylo v USA doručených 14 kusů. V blízké době se očekává potvrzení pro lety v Kanadě.

Vlastnosti tohoto tryskáče válcují ostatní konkurenční letadla. Pojďme si je rozebrat blíže.

Tryskáč HondaJet je nejrychlejším letadlem ve své třídě, jeho maximální rychlost je 483 mil za hodinu (777 km / h) ve výši 30 000 stop (9 144 km).

1

Motory tryskáče se nacházejí nad křídly, díky kterým se redukuje emise hluku.

2

HondaJet se řadí do nejúčinnějších tryskáčů ve své třídě, co se týče spotřeby paliva. Na 600 námořních mil (1 111,2 km) spotřebuje 160 galonů (606 litrů) paliva.

3

Tryskáč má také nižší emise oxidu dusičitého než ostatní letadla v byznys třídě.

4

Kokpit byl navržen tak, aby pilotovi poskytoval maximální prostor a viditelnost.

5

Zahrnuje duální obrazovky, které se ovládají dotykem, a tři 14 palcové displeje umožňující navigaci, plánování letu a kontrolu.V kokpitu mohou být mít dva piloti.

6

Kabina pro pasažéry umožňuje pohodlný let čtyřem pasažérům s možností pátého bočně umístěného sedadla. Protože jsou motory umístěny nad křídly, tryskáč poskytuje více prostoru – dohromady to je 66 kubických stop (1,86 m3). Sedadla se mohou rozložit podél kabiny tak, aby pasažéři mohli bez problémů natáhnout své nohy.

7

V tryskáči se nachází i soukromá toaleta obsahující splachovací záchod a umyvadlo (a podle fotky zřejmě i zrcadlo).

8

Cena HondaJet začíná na částce 4,85 milionu dolarů. Na prodej je dostupný u dealerů HondaJet, kteří se dají najít v Evropě, Severní Americe a Jižní Americe.

9

Japonská společnost má pověst zaručené kvality v automobilovém, motocyklovém a vypadá to tak, že zanedlouho i v leteckém průmyslu. Napadne tě společnost, která je na tom podobně?

zdroj: businessinsider.com , zdroj fotografií: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]