Holografický asistent je realitou

Timotej Vančo / 5. června 2017 / Tech a inovace

zdroj: youtube.com

Brzy budeme mít doma hologramy na řízení domácností přesně tak jako komiksový superhrdina Tony Stark. Vývojář Jarem Archer od toho vůbec není daleko.

Když společnost Microsoft v roce 2014 odhalila svého digitálního asistenta, velmi se podobal systému Cortana ze hry Halo, kde tato umělá inteligence byla společníkem hlavního hrdiny – Master Chiefa. Jeden ambiciózní fanoušek šel o krok dál a vytvořil vlastní holografickou verzi asistenta pro svůj dům.

Jmenuje se Jarem Archer a dal o sobě a o svém vynálezu vědět pomocí sociální sítě YouTube. Video je postavené na ukázce toho, jak umělá inteligence v podání hologramu – Cortany – dokáže pochopit otázku a odpovědět. Jarem se jí zeptal, zda bude potřebovat deštík. Cortana se objevila v zařízení podobném pyramidě a odpověděla, že: „Asi to dnes nebude nutné. Předpověď ukazuje slunečno s teplotou ______ „. Když dokončila odpověď, odešla a zmizela.


Jarem poskytuje přehled o vytváření své umělé inteligence na svém blogu. Říká, že: „Brzy bude jeho asistent vypadat jako skutečný hologram.“  Cortana běží na Windows 10, její pohyby jsou naanimované v Unity 3D. Pohyby Cortany jsou vlastně pohyby jeho ženy, které nasnímal pomocí dvou Kinect zařízení v jejich obýváku.

Zařízení také používá sledovač obličeje ke správnému nastavení holografického obrazu směrem k člověku, který se ptá na otázku. Samotná pyramida je něco, co sám navrhl a vytiskl na 3D tiskárně. Potom nainstaloval „všudypřítomný“ mikrofon a do základny reproduktor, aby s Cortanou mohl co nejlépe komunikovat.

Jarem poznamenal, že nejenže bude používat jeho výtvor k pokládání otázek, ale i jako nástroj pro řízení a automatizaci funkcí ve svém domě. Tento upgrade by chtěl demonstrovat v příštím videu.

Zdroj článku: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]