Hodnota jednoho Bitcoinu může být v roce 2030 obrovská

Linda Cebrová / 7. května 2017 / Business

zdroj: foto:facebook.com/BitcoinMagazine/facebook.com/bitcoinnoticiasoficial

Perspektivnost Bitcoinu je nepopiratelná. K situaci na trhu se vyjádřili i Jeremy Liew a Peter Smith, jejich prognózy mnohé překvapí.

V šesti ze sedmi uplynulých let podal mezi všemi měnami světa nejlepší výkon právě Bitcoin. Podařilo se mu totiž vyškrábat z nuly na přibližně 1190 dolarů, což je vskutku úctyhodný výkon. Tato kryptoměna ale ještě ani zdaleka nedosáhla svého plného potenciálu. Myslí si to jeden z prvních investorů Snapchatu, Jeremy Liew, a také Peter Smith, výkonný ředitel společnosti Bitcoin.

foto: facebook.com/BitcoinMagazine

Ve své prezentaci Liew a Smith představili reálně vypadající scénář, který počítá s tím, že by se hodnota jediného Bitcoinu za přibližně 13 let mohla ocitnout i na hodnotě 500 tisíc dolarů. Nelze popřít, že celosvětový zájem o Bitcoin neustále narůstá, a to i díky těmto faktorům:

Platby v Bitcoin

Transfer digitální měny do zahraničí se za posledních 15 let podle údajů ze Světové banky téměř zdvojnásobil. Stále více lidí pracujících v zahraničí vidí Bitcoin jako levnou alternativu, jak poslat v zahraničí vydělané peníze do domovské země. Dá se přitom předpokládat, že spolu s rostoucím povědomím o této měně poroste i počet takových platebních operací.

foto: facebook.com/BitcoinMagazine

Prognóza Liewa a Smithe

  1. Cena Bitcoinu bude tento rok na úrovni 1000 dolarů.
  2. Počet uživatelů bitcoinové sítě do roku 2030 vzroste 61 násobně. Takto obrovský růst povede k vytvoření 400 milionů uživatelů do roku 2030.
  3. Průměrná hodnota držených Bitcoinů přepočtená na jednoho uživatele dosáhne v tomto časovém horizontu 25 tisíc dolarů.
  4. Nabídka Bitcoinu bude v roce 2030 okolo 20 milionů dolarů.
  5. V roce 2030 bude cena Bitcoinu 500 tisíc dolarů a počet uživatelů sítě 400 milionů.

Tolik optimistické prognózy týkající se Bitcoinu. Samozřejmě je možné, že se oba výše zmínění pánové mýlí. Tak či tak, čínský trh tvoří momentálně téměř 100% obchodování s Bitcoiny a čínské úřady před nedávnem proti obchodování s Bitcoiny razantně zasáhly.

Tři největší bitcoinové burzy nedávno oznámily, že na všechny transakce zavádějí poplatek ve výši 0,2 %. Smith si stále myslí, že Bitcoin se ještě nachází v rané fázi svého vývoje a že na svůj rozmach teprve čeká.

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]