Hodinky jako symbol statusu. Jaké nosí nej šéfové světa?

Richard Vitkovský / 4. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com/en.wikipedia.org

Úspěšné lidi spojuje kromě majetku často ještě jeden ukazatel, a to hodinky, které se jim vyjímají na zápěstí. Ale jak uvidíš, cena hodinek se ne vždy odvíjí od výšky majetku. Někdo si potrpí na hodinky v hodnotě miliónů korun, jinému postačí ty v hodnotě statisíců, a pak tu máme skromné, kteří se spokojí s hodinkami za pár tisíc.

Hodinky byly odjakživa symbolem statusu. Stačí se podívat i na naše politiky. Jaké hodinky však nosí šéfové světoznámých firem? Budeš překvapený. Ne každý z nich potřebuje hodinky za milion. Někdo je nosí jen pro prestiž a někdo je využívá opravdu jen na to, aby věděl, kolik je hodin.

Skromné ​​hodinky šéfa sítě Walmart

Walmart je známý americký řetězec obchodních domů. Doug McMillon, mladý šéf této obchodní sítě si nepotrpí na hodinky vykládané diamanty. Na jeho zápěstí se často vyjímají Citizen Skyhawk, které stojí v průměru 12 tisíc korun. Skromný to chlapec. Pikantnost na závěr je, že samotné hodinky samozřejmě najdeš i v nabídce Walmartu.

hodinkyzdroj fotografie: watchesuniverse.com

Breitlingy veleúspěšného šéfa General Electric

Společnost General Electric vede tvrdými vodami byznysu již 16 let Jeffrey Immelt. Tento veleúspěšný šéf si trošku připlatil. Vždyť 165 tisíc korun za Breitling Chronospace je již slušná suma.

hodinky

zdroj fotografie: breitling.com

Konzervativní hodinky šéfa Fordu

O pár tisíc více si za hodinky připlatil Mark Fields, šéf Fordu od roku 2014. Jeho hodinky vypadají opravdu jednoduše, avšak jejich cena je závratná. Vždyť dát 232 000 Kč za ukazatel času s krkolomným názvem Jaeger LeCoultre Master Reserve de Marche není jen tak. To už si koupíš nějaké menší auto, například značky Ford.

hodinky

zdroj fotografie: jaeger-lecoultre.com

Tim Cook má rád funkce

Apple, nejhodnotnější firma na světě, jejíž kormidlo drží pevně v rukou Tim Cook. Jeho loajalita k firmě je opravdu obrovská. A pokud čekáš, že na ruce bude mít něco, co začíná slovem „smart“ a je to z dílny Apple, tak se nemýlíš. Na jeho štíhlém zápěstí přímo do očí bijí Apple Watch, které jsou nejlevnější, ale také nejvybavenější funkcemi. Ukážou ti i to, co nechceš. Konečná cena je 6 200 Kč.

hodinky

zdroj fotografie: unsplash.com

Prezident Toyoty Akio Toyoda si připlatil

Jeho na první pohled jednoduché hodinky nejsou nejlevnější. Patek Philippe Calatrava 5119G stojí 534 000 Kč, přičemž laik by určitě řekl, že jejich cena je možná tisícovka.

hodinky

zdroj fotografie: patek.com

Co nosí Jeff Bezos z Amazonu?

Jako pátý nejbohatší člověk na světě má dostatek majetku na investici do hodinek v hodnotě milionů, avšak nejčastěji nosí Ulysse Nardin Dual Time v hodnotě těsně nad 190 000 Kč.

hodinky

zdroj fotografie: monochrome-watches.com

V telekomunikacích je to takto

Celé toto hodinkové srovnání ukončíme šéfem a prezidentem firmy AT & T Randallem Stephensonem. Ten se pyšní hodinkami TAG Heuer Kirium v hodnotě kolem 54 tisíc korun.

hodinky

zdroj fotografie: calibre11.com

Zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]