0

sdílení

Hledáš brigádu, sháníš brigádníky? S aplikací QuickJOBS do 15 minut, říká Dalibor Herbrich

/ 6. prosince 2016 / Rozhovory

Jen ty správné mobilní aplikace ti dokážou hodně zjednodušit život. Aplikace QuickJOBS slouží jako platforma, kde se scházejí brigádníci a zaměstnavatelé a jednoduchým způsobem naváží pracovní vztah. Jak aplikace vznikla, s čím zrovna bojují a co se chystá, se dozvíš v rozhovoru s Daliborem Herbrichem.

Ahoj Dalibore, aplikace QuickJOBS slouží brigádníkům a zaměstnavatelům k zjednodušení procesu hledání práce. Jak to celé funguje?

Ahoj Romano, aplikace má za cíl pomoc studentům s finanční situací a v nejlepším případě jim umožnit se plně finančně osamostatnit. Funguje to tak, že zaměstnavatel v aplikaci vytvoří během minuty inzerát. Ten se rázem odešle tisícům brigádníkům, kterým přijde notifikace a ti jedním kliknutím vyjádří zájem. Tyto zájemce zaměstnavatel okamžitě vidí a může jim zavolat. Vybírá si podle fotek, hodnocení, recenzí a brzy podle dalších filtrů. Celý proces zabírá maximálně 15 minut.

Jaký typ pracovních nabídek si brigádnici nejčastěji na aplikaci mohou najít?

Aktuálně jsou nejvíce vidět nabídky pro hostesky a promotéry. Měli jsme ale i nabídky jako jsou noční recepční, uvaděč do kina nebo odbavovač parašutistů. U nás se můžou nabízet jakékoliv jednorázové práce.

Jak vůbec celá myšlenka vznikla? Odkud se vzala inspirace?

První inspirace vznikla u piva. Tehdy mi můj kamarád svěřil, že je ve špatné finanční situaci a že se při škole těžko sám uživí, přičemž rodiče ho nezvládali moc finančně podporovat. Říkal jsem si, že je to strašné, aby se v téhle době v Evropě musel student rozhodovat mezi penězi a vzděláním. Chtěl jsem pomoc svému kamarádovi a zjistil jsem, že čím dál tím víc studentů má stejný problém. Nemají dost peněz na kvalitní jídlo, sport a mnozí opustili školu kvůli nedostatku financí. Naopak jsem viděl, jak mnoho zaměstnavatelů hledá lidi, ale nebyly způsoby jak tyto dvě skupiny lidí efektivně spojit, a tak přišla myšlenka s QuickJOBS. Na začátku mi hodně mentoroval Martin Hausenblas, zakladatel aplikace Liftago, bez něho by dneska aplikace měla zřejmě jinou podobu.

Jak to celé funguje

Kdo všechno stojí za vývojem aplikace a jak jste se dali dohromady?

Zprvu jsem na to byl sám a jelikož nejsem grafik ani vývojář, tak jsem k sobě hledal lidi. První byl Filip Woś, zkušený grafik a marketér, který mi pomohl s designem aplikace a vymýšlením prvních funkcí. Filipa jsem tehdy oslovil, jelikož se mi strašně zalíbil jeho design prezentace, kterou měl ve škole. Dále jsem se radil u mentora na IT inovace, Jaroslava Procházky, který jednoho dne zmínil, že se mu nápad líbí a že bychom mohli navázat užší spolupráci. Jsem mu za to velice vděčný, jelikož nám strašně pomohl se správným ověřováním funkcí a celkově startup životem. Pak jsem se seznámil s přítelem kamarádky Martinem Menšíkem. Když jsme si povídali, tak byl strašný nadšený do FB kampaní a nyní se v QuickJOBS stará o sociální sítě, fotí kampaně a pomáhá se směrováním díky zkušenostem z agentury, kterou vedl. Jakmile jsme ověřili, že o aplikaci mají lidi zájem, tak jsme začali budovat vývojářský tým, přičemž mi byl doporučen Eugen Pechanec, zkušený Android vývojář, který měl za sebou nespočet projektů. Dále jsem projekt představil Kubovi Drabikovi, kterého nadchla myšlenka pomáhat studentům, jelikož viděl, jak jeho spolužáci neustále hledají brigády, a tak jsme se domluvili. Kuba je výborný back-end vývojář, který má zkušenosti s vedením vývojářského týmu. Aktuálně do týmu ještě hledáme iOS vývojáře.

Stáhnutí aplikace je zdarma. V jakém momentu zaměstnavatel nebo brigádník platí?

Aktuálně je využití aplikace zcela zdarma pro obě strany. Testujeme si nyní koncept na základě první vydané verze a chystáme další funkce, které si uživatelé vyžádali. Zpoplatnění chystáme na příští rok, přičemž budou platit zaměstnavatelé. Business modelů bude více, nyní vám mohu prozradit jen to, že to chceme udělat co nejférověji, tedy uživatel platí pouze tehdy, když mu aplikace přinese požadovanou hodnotu a pokud ne, tak neplatí.

Na Facebooku máte přes 1700 fanoušků, jakými dalšími kanály chcete oslovovat nové uživatele? Jak se o vás dozvědí?

S oblibou říkám, že využíváme metody no-cost marketingu. Do této doby nás ještě marketing nic nestál a způsob, který se nám doposud vyplácí je vytvářet na svou fan-page vizuály, které pak sdílíme do skupin s naší cílovou skupinou. Tímto způsobem máme běžně dosah 5-10tis. lidí.Tým QuickJOBS

Chystáte se na německý trh. Co to pro vás znamená? S jakými překážkami se setkáváte?

Na německý trh plánujeme vstoupit v druhé polovině dalšího roku. Je to pro nás obrovská výzva, jelikož jen co se týče trhu hostesek, je podle našich průzkumů trh přibližně 30 krát větší než u nás. Znamená to pro nás vypilovat aplikaci do takové podoby, aby se dala lehce škálovat, čeká nás dost práce s ověřováním, testováním a vývojem. Ještě jsme se aktivně do příprav pro vstup na německý trh nepustili, takže nás potkávají překážky jen v České republice. V poslední době například řešíme to, že se nám aplikace omylem rozrostla po celé republice. Přičemž jsme chtěli začít zatím jen Prahou a postupně až otevírat další města. Lidé si o tom však nějak řekli a dostalo se to všude. Způsobuje to, že brigádníkům chodí nabídky i z jiných měst. Jsou to však příjemné starosti a aktuálně pracujeme na přidání filtrování na základě geolokace.Ukázka z kampaně Like a boss

Aplikace je zatím ve verzi pro iOS, verze pro Android je v plánu? A o jaké další funkce aplikaci budete obohacovat?

Ano, Android verzi plánujeme spustit kolem Vánoc, nyní se testuje a dodělávají se funkce. V příštím roce máme za cíl se stát primárním nástrojem pro agentury k vyhledání brigádníků. Uděláme to tak, že se staneme obrovskou sdílenou databází brigádníků všech agentur. Brigádníci tak budou mít mnoho nabídek na výběr a agentury spoustu relevantních brigádníků s hodnoceními a recenzemi od jiných zaměstnavatelů. Funkcí dále přibude mnoho, ale ty zatím nemohu prozradit, každopádně vždy vycházíme z potřeb uživatelů.

Jaké jsou tvoje vize do budoucna, čím vším bude QuickJOBS?

QuickJOBS bude online platformou na rychlé a jednoduché spojování zaměstnavatelů s relevantními zaměstnanci. Věříme, že všechno je o lidech, a tak pomáháme, aby se ti správní mohli najít a spolupracovat.

Zdroj foto: Archiv QuickJOBS
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]