Hacker se naboural na oficiální stránku Mc Donald’s, aby se vysmál Trumpovi

Linda Cebrová / 22. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: wikimedia.org/facebook.com/mcdonalds.sk

Donald Trump si zřejmě na příští věčeři zajde raději do KFC.

Donalde Trumpe, jsi jen odpornou a ubohou náhradou prezidenta a rádi bychom dostali zpátky Baracka Obamu. A také máte maličké ruce.“, objevilo se na Twitteru nejznámějšího fast foodu na světě poté, co jejich účet napadl hacker. Společnost již tweet smazala a za marketingový trapas roku se omluvila. Trump je přitom považován za velkého fanouška podniků s rychlým občerstvením, s oblibou zveřejňuje fotky, jak si pochutnává na vysokokalorických jídlech.

zdroj: youtube.com

Na základě našeho vyšetřování jsme dospěli k závěru, že náš twitterový účet byl hacknutý z externího zdroje. Rychle jsme učinili kroky a účet zajistili. Omlouváme se, že tento tweet byl odeslán prostřednictvím firemního účtu McDonald’s.

Zmínka o malých rukou je přitom narážkou na aféru z loňské volební kampaně, kdy protikandidát Marco Rubio prohlásil o Trumpovi, že má malé ruce a že takovým lidem se nedá věřit.

zdroj: youtube.com

Nebylo to však poprvé, kdy se současný americký prezident milující hraniční zdi stal obětí hackerů. Na jeho oficiální stránce donaldjtrump.com se během volební kampaně objevil tajemný obrázek postavy v obleku. Na obrázku byl i text ve znění „nic není nemožné“. Text dále naznačuje, že člověk stojící za tímto kyber útokem pochází z nebo se skrývá v Iráku.

zdroj: youtube.com

Trumpovi IT odborníci se hned pustili do práce a začali zkoumat zdrojový kód stránky. Dopátrali se k souboru v Java Scriptu na již zrušeném účtu Google Code. Ten odkazoval na tři další hacknuté servery. Podle odborníků však mělo jít o zcela neškodný soubor.

Kdo se za útokem skrýval zůstává dodnes záhadou. Použitá přezdívka „Pro_Mastr3r“ nic bližšího o počítačovém útoku neprozradila. Donald Trump však na svou stránku zcela zanevřel a nejvíce si užívá komunikaci s celým světem přes Twitter. Pro Fox News to obhájil takto:

Pokud se mě někdo snaží vykreslit ve špatném světle, alespoň mám prostředek, který mi umožní říct, že je to lež. Kdyby byla média čestná, pak bychTwitter vůbec nemusel používat.“ Zdůraznil také, že na sociálních sítích už má přes 50 milionů followerů včetně Facebooku a Instagramu.

zdroj: thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]