0

sdílení

Gym radio: české spotify je nejlepší společník pro workout

/ 2. prosince 2016 / Rozhovory

V dnešní době existuje nepřeberné množství nástrojů, pomocí kterých lze snadno získat nekončící přívaly hudby. Zavedení globální hráči jako Spotify nebo Applu Music ovšem cíli na masy. Tvůrci Gym radia na to ovšem šli jinak. 

Představ nám prosím v několika větách Gym radio?  

Jedna z věcí, kterou každý fitnessák musí řešit, je kvalitní motivace, správná atmosféra a ta pravá motivační hudba. Právě tento problém řeší naše GYM Radio. Když tvůj fitness parťák zrovna nemůže, určitě se takový kapesní sparring hodí. Hlavně jestli chodíš cvičit do fitka. A to je to co děláme – hudební fitness službu, kterou streamujeme přes webové verze a mobilní aplikace, nebo třeba youtube, to vše v reálném čase a bez reklam.

14657512_1102212993167668_8694576849421318350_n

V čem jste jiní než zavedení globální hráči jako Spotify a Apple Music?

Jdeme svým směrem. Obsah je tvořen z určitě části samotnými uživateli. GYM Radio má své platformy designově i uživatelsky kvalitně zpracované a užívání je tak oproti konkurenci, díky přesnějšímu cílení, jednodušší a přehlednější. Navíc vysílání neobsahuje žádné reklamy, a to dokonce ani ve free verzi. Monetizaci čerpáme ze subskripce na základě premiových služeb v aplikaci. Namísto toho jsme muziku obohatili o více než 100 motivačních hlášek. Taky máme docela početnou fitness komunitu, která nás pravidelně konzumuje.

Jak dlouho už fungujete?

Letos to byly tři roky, co čtyři zakladatelé přišli s nápadem této služby. Začátek byl hodně v ČR přes sociální sítě, kde se naše značka prohnala snad všemi fitness fóry a většinou posiloven. Pak se to trošku ustálilo, a před rokem jsme začali s úspěšnou expanzí do zahraničí a jsme opět v růstu každý měsíc.

11188309_813581208697516_3122348239279580811_n

Jaké jsou plány pro budoucí rozvoj?

Plánu je hodně, ty nejskromnější jsou, abychom nabídli dostatečně kvalitní službu pro posilovny a dokončili vývoj nové Android aplikace. Z těch reálnějších potom inovace aplikací na základě rozsáhlého feedbacku, který sbíráme z nasazených metrik + samozřejmě neustálá inovace stávajících služeb. Ty dlouhodobější, aby nás hrály všechny posilovny na světě, nebo aby nás při tréninku poslouchal i Arnold, popř. The Rock.

Kolik máte uživatelů?

Denně nám přibude téměř tisíc nových uživatelů, z toho 70 % na mobilních zařízeních. Ty pasivní z nových posiloven nejsme zatím schopni spočítat. Celkem na webu i v mobilních aplikací máme lehce přes 320.000 unikátních posluchačů za měsíc, z toho přes tisícovku posiloven.

Pokud ani vaše free verze neobsahuje žádné reklamy, z čeho pramení váš zdroj příjmů?

Monetizaci čerpáme z premiových služeb v aplikaci, které jsou zpoplatněny, říkáme tomu GYM Radio PRO. Nabízíme např. nadstandardní kvalitu poslechu, offline stream, více muziky, přeskakování songů + jsou v dalším updatu aplikace naplánované další PRO featury. Cena GYM Radio PRO je pouze $9.99 za tři měsíce a $24.99 za rok. Což je náš hlavní zdroj pro budouví vývoj.

13606757_1024123154309986_3767413184674180294_n

 

Jaké novinky v GYM radiu chystáte?

Plánujeme update nové iOS aplikace + tvorbu nové Android aplikace a taky novou službu pro posilovny, abychom byli schopni hrát přesně tak, jak fitko potřebuje, a tím doplňovali brand posilovny. Přece jen v oldschool underground gymu, kde najdeš z 80 % volné váhy, budou preferovat jiný druh muziky než v dámském fitku, které je založeno primárně na strojích.

Říkáte, že díky poslechu gym radia může uživatel opravdu podat ve fitku lepší výkony, jak jste toho dokázali?

Je na delší debatu, ale Doktor Costas Karageorhis, uznávaný odborník na efekt hudby při cvičení říká: „Hudba je legální droga pro sportovce“. Dle jeho výzkumů může správný výběr hudby snížit vnímavost daného úsilí a tím zvýšit vytrvalost až o 15 %.

Důvodem je jednoduchý, poslech hudby vyvolává v člověku určité psychické i somatické procesy. Člověk vnitřně pociťuje a prožívá působení hudby, která dokáže ovlivnit Váš srdeční tep, tepovou frekvenci a krevní tlak. Především srdeční tep se dokáže „naladit“ na hudbu a zvuky. Důležité je při cvičení samotné tempo, hlasitost a frekvence hudby. Pokud rádi posloucháte pomalou a klidnou hudbu, Váš srdeční tep se zpomalí a naopak.

Hudba je překvapivě velmi účinný „nakopávač, neboli preworkout“. Čím rychleji a dynamičtěji hudba hraje, tím se také zrychluje náš srdeční tep.

Schválně si zkuste nasadit, ideálně bezdrátové, sluchátka a lehnout si třeba pod základní cvik bench-press. Pusť si k tomu nějakou dobrou nakopávačku s motivačním nádechem podle stylu, který ti vyhovuje. Ať už Eminem – Till I Collapse, nebo třeba Tech N9ne – Beast. Když si lehneš s těmi sluchátky, jsi tam jen ty, ocelová osa a muzika. Žádné rušivé elementy, žádné okolí, žádný okolní hluk. Jen ty a tvůj výkon, na který se 100 % soustředíš. Krom toho muzika uvolňuje i dost dopaminu a psychicky pomáhá oddalovat únavu.

Aplikaci můžete stáhnout zde: iOS, Android

Zdroj obrázků: Gym Radio, Zdroj úvodního obrázku: Koláž – Gym radio

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]