Gumové bonbóny od Terky a Chuana jsou zdravé a české

Veronika Slavíková / 11. května 2017 / Z Česka

zdroj: youtube/FB Terka & Chuan

Začíná se příběh dvou mladých lidí, kteří se za studia na vysoké škole rozhodli podnikat. Jak sami říkají, každý je jiný a někdy právě ty odlišnosti je posouvají dál. On student fakulty, ona pracuje v Inovačním centru Ústeckého kraje – pro podporu a rozvoj podnikání.

Chuan už delší dobu šetřil peníze na start svého podnikání. Jen nevěděl, v čem přesně svůj sen přeměnit v realitu. Terka s vášní pro gastronomii měla jasno o projektu spojeném s jídlem. Společné se přitahuje a možná i díky tomu,svedlo dohromady tyhle dva lidi. Jejich stejný pohled na věc, byl signál začít na něčem pracovat.

foto: FB Terka & Chuan

Originální koncept zdravých bonbónů

 

Tři měsíce trvalo, než zvolili finální produkt. Bonbóny, po kterých vám nebudou trnout zuby od umělých sladidel. Díky tomu si na nich bude moci pochutnat širší okruh lidí. Na začátku si vytvořili tzv. bonbónové hodnoty : 1. POCTIVOST, 2. UPŘÍMNOST, 3. JEDNODUCHOST a 4. LOKÁLNOST. Nyní pracují na receptu a zdokonalují výběr správných ingrediencí. Jak s úsměvem říkají : ,, Je to takové HOKUS – POKUS období. Odhadem až po dvaceti nepovedených várkách byla první úspěšná. Ale pro nás zůstalo prioritou zachovat přírodní složení. “ Obsahují suroviny jako kokosový olej, rakytník, čerstvé mošty hrušek a jablek. A nejen to. Mají i svůj originální název : “Představ si logo ČERSTVÝCH BONBÓNŮ,  vznikl v době hledání grafika a pravého loga. Uchytil se tak, že už oficiálním názvem zůstane. Proto spotřebitel, může zapojit fantazii od prvopočátku.

 

Zřízení sdílené kuchyně

 

Terka s Chuanem chtějí projekt rozvíjet dál. Mají v plánu vytvořit tzv. sdílenou kuchyň. Ta by měla sloužit nejen pro ně na výrobu bonbónů, ale i dalším lidem, kteří by za poplatek mohli přijít tvořit své kulinářské projekty a chybí jim k tomu vhodný prostor. V současné době mají za sebou přednášku s ochutnávkou veřejnosti na fakultě sociálně – ekonomické. Zajímá i Tebe, kam povede jejich podnikatelská cesta dál ? ž nyní můžeš sledovat na instagramu : TERKA_CHUAN nebo na facebookových stránkách TERKA & CHUAN. A zároveň tím jejich neustále se vyvíjející projekt podpořit.

 

 

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]