Google na své konferenci představil novinky, které nám zpestří soužití s ​​technikou

Linda Cebrová / 19. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: youtube.com/facebook.com

Ve středu odstartovala dlouho očekávaná konference I/O, na níž Google představil novinky v oblasti softwaru a technologií pro Android i pro iOS. Podívej se, čím nám chce Google vylepšit naše životy.

AI odpoví za tebe 

Google spustil takzvanou „inteligentní odpověď“ pro více než 1 miliardu uživatelů Gmailu v systémech Android a iOS. Tato funkce využívá možnosti strojového učení společnosti Google, díky kterému si nemusíš lámat hlavu nad odpověďmi.

Google Lens

Google Lens je vskutku impozantní technologie, která umožňuje tvému ​​smartphonu rozeznat objekty v reálném světě, možná i v situacích, kdy to ani až tak nepotřebuješ, ale proč to nevyužít, když to tu máme.

Svůj telefon můžeš například nasměrovat na wi-fi router a ihned se ti zobrazí heslo. Nevíš, zda se vyplatí jít do té restaurace? Tak ji nasnímej kamerou a za pár sekund dostaneš kompletní hodnocení.

Aktuálním zajímavostí ze světa technologií je kreativní krok Pinterestu na jejich Twitteru. Google totiž v tomto směru není úplný trendsetter, jelikož s vylepšením Lens přišel před časem Pinterest jako první.

 

 

Cloud TPU potěší vývojář

AI a strojové učení je pro Google esenciální záležitostí. Do světa se dostane „Cloud TPU“, což je vlastně typ cloudové služby pro vývojáře. V pravém slova smyslu jde o velmi rychlý a velký počítač, který si mohou vývojáři pronajmout jako cloudovou službu.

Kreslit už nebudou jen designéři

Autodraw je experimentální AI, která byla vydána před pár týdny. Pomůže ti naučit se kreslit tím, že automaticky odhadne, co jsi načrtl a automaticky vygeneruje lepší verzi.

Google Assistant

Google přidal mnoho nových funkcí do Google Assistant. Je to očekávaná odpověď giganta na Siri a Cortanu. Velkou novinkou je, že asistent, který byl loni vydán pro Android, je nyní k dispozici na iPhone. Google rovněž přidal možnost pokyny pro asistenta v telefonu psát, nemusíš tak mluvit nahlas a cítit se podivně na veřejných místech. K dispozici bude hned několik nových světových jazyků.

Google Assistant nyní také disponuje soupravou na vývoj softwaru, aby se vývojáři aplikací mohli jednoduše napojit na asistenta a k jiným zařízením, která rovněž využívají virtuálního asistenta.

Google Home

Domácí zařízení dostupné v průběhu tohoto roku využívá asistenta pro hudbu, úkoly a dotazy. Spodní část může mít různé barvy a je bez jediného tlačítka. Jde o přímou konkurenci pro Amazon Echo.

Umožňuje propojení s Google Cast pro propojení s reproduktory nebo televizí. Vše bude hlasově ovladatelné. Pokud si chceš na televizi pustit konkrétní video, program nebo film, jednoduše to řekneš domácímu asistentovi a ten se o vše postará.

Bezpečnost a výkon na předních místech

Další novinky se skrývají pod označením Vitals. Největší důraz se klade na bezpečnost Androidu jako takového. Google denně skenuje 50 miliard aplikací na každém z propojených zařízení. Úplnou novinkou je aplikace Google Play Protect, ve které na vlastní očí uvidíš, že žádná z tvých appek není potenciálně nebezpečná. A pokud ano, telefon tě bude okamžitě varovat.

Google v Androidu O zrychlí fungování telefonu a spouštění appek. Google citelně zasáhne například proti appkám na pozadí, které nadměrně zatěžují baterii. Pokud se do vytyčených hranic aplikace nevejde, bude systémem automaticky ukončena. Vše tedy svědčí o agresivnějším garbage collectoru.

Zcela novým programovacím jazykem pro Android se stává Kotlin. Jde o jazyk typu Android Runtime Compatible, který pochází z dílny českých vývojářů JetBrains. Mezi další novinky patří například stahovatelné fonty z Google Play.

Rovněž byla uvolněna i aplikace pro vývojáře tvořící VR, která nese název Daydream Elements. Vývojáři by se v ní měli naučit pracovat se základními prvky virtuální reality a postupně pak vytvářet virtuální světy. Uživatelské prostředí by mělo být velmi přívětivé a podobné nástrojům v Tilt Brush. Google znovu připomněl, že pracuje ve spolupráci s Lenovem a HTC na svých vlastních brýlích pro VR.

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]