0

sdílení

Google Maps už zobrazuje i řidiče Uberu v reálném čase

Timotej Vančo / 21. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: huffingtonpost.com

Propojení Google map a Uberu je vynikající nápad, který každý z nás určitě využije. Co všechno ale od této spolupráce můžeme čekat?

 

Google zjednodušil život každému z nás, když do map přidal kartu i pro taxíky, kterou využíval Uber nebo Lyft. I když jediná funkce byla vypočítání ceny a nabídnutí možnosti propojení na jejich web nebo aplikaci.

Aktuální mapy dostávají mnohem užitečnější aktualizaci s integrací pojízdných služeb. Nově již v mapách kromě výpočtu ceny a ukázání trasy uvidíš také live pozici místních řidičů taxi, takže si budeš moci vybrat, zda je pro tebe rychlejší jít na MHD nebo počkat na taxi.

Tady můžeš vidět srovnání starého a nového designu webu / map:

Google-maps-Uber
Foto: thenextweb.com

Jak můžeš vidět v pravém dolním rohu na obrázku výše, získáš i možnost výběru taxíku nebo služby, jakou si přeješ. Od standardních, čili levnějších taxíků až po ty „luxusnější“. (UberX, Uber XL, UberBlack ..). Na obrazovce se ti také zobrazí i speciální nabídky nebo akce v období, kdy budou aktuální.

Google už ale pracuje na ještě lepším využití map a jejich integrace s Uberem. Jejich plány obsahují přímé zavolání si taxíku a zařízení vlastně všeho, co děláš přes Uber aplikaci přímo z Google map. Google se chce dopracovat na úroveň, kdy by sis ani Uber aplikaci nemusel instalovat.

Ve skutečnosti bude tato možnost mít i mnoho výhod kromě standardního používání Uber aplikace. Kromě pohodlí a rychlosti ti Google zobrazí informace o cíli, jakými jsou: čas, menu, recenze, fotografie atd. Tyto aktualizace by již brzy měly být dostupné na obou nejpoužívanějších platformách pro smartphony (Android a iOS).

Zdroj článku: thenextweb.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]