0

sdílení

Google hledá toalety

Michaela Líšková / 18. listopadu 2016 / Zajímavosti

Aneb jak najít toalety v Indii.

 

Asi netřeba nikomu představovat následující situaci – jdeš po městě a najednou to na tebe přijde. Příjem tekutin je důležitý, ale občas se kapacita tvého močového měchýře naplní dříve, než by sis přál. A všichni známe ten pocit, když musíme, ale není kde. Nic příjemného.

Obvykle se musíme spoléhat na nejbližší fast food, pokud se samozřejmě nenacházíme v nákupních centrech. A jak to už bývá, jiný kraj, jiný mrav. Ne všude najdeš toalety, které se nebojíš použít.
Nyní si představ takové město v Indii. Například Dillí se svými 18 miliony obyvatel (a to sem ještě nepočítáme statisíce turistů) se s takovým problémem setkává den co den. A pokud se chystáš v budoucnu do Indie, určitě budeš rád, že společnost Google přišla s tak jednoduchým, o to však geniálnějším nápadem, který ti usnadní dovolenou.

flickr-comfoto: flickr.com

Google spolupracuje s Ministerstvem pro rozvoj měst a chystají se zprovoznit Toilet Locator, tedy doslova lokátor toalet. Cílem je přesně to, co napovídá i sám název – najít nejbližší a v neposlední řadě i čistou toaletu ve tvém blízkém okolí. Tuto vychytávku budeš mít dostupnou v rámci Google maps a pomůže ti najít nejen toalety, které jsou lokalizovány venku, ale také v budovách, jakými jsou nemocnice, stanice metra a již zmíněná obchodní centra.

lolwot-comfoto: lolwot.com

Hledání je skutečně jednoduché, protože funguje přesně tak, jako kdybys v Googlu na mapách hledal jakoukoliv jinou lokalitu. Stačí tedy zadat „toilet“ či hindské alternativy „swach“ nebo „swachhata“ a aplikace tě zavede k nejbližším toaletám. A aby to nebylo jen o tom, že tě aplikace dovede k toaletě, jak jsme zmiňovali, dbá se na čistotu. Pokud tedy vejdeš na toalety, které nevyhovují tvým požadavkům, stačí zanechat recenzi a lidé, kteří by se sem dostali po tobě, budou alespoň vědět, do čeho jdou. Šikovné, ne?

Pilotní projekt Toilet Locator se spustil 15. listopadu a nejdříve bude dostupný v regionu National Capital v Novém Dillí, odkud se později rozšíří i do dalších oblastí. Zda se tato funkce dostane i do dalších zemí zatím nevíme, ale rozhodně by to byla vítaná novinka pro všechny, kteří toalety hledají častěji, než by jim bylo milé.

Zdroj: thenextweb.com , zdroj titulní fotografie: the telegraph / flickr
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]